ZDrogi.pl
Bandyta z kamerką

Bandyta z kamerką / Youtube

Dwóch agresorów spotkało się na drodze. Padły mocne słowa

26 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 9 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Agresja drogowa to wciąż bardzo poważny problem polskich dróg. Niestety, ale spore grono zmotoryzowanych zachowuje się poniżej poziomu krytyki. Czasami wystarczy najmniejsza błahostka, by zwykła podróż zamieniła się w ostre starcie dwóch kierowców.

Agresja drogowa to bardzo poważny problem, występujących na publicznych drogach. Jest on szczególnie widoczny na naszych, rodzimych trasach, gdzie bardzo często dochodzi o niestandardowych zdarzeń.

Warto podkreślić, że wściekłość na drodze to straszna rzecz. Nigdy niczego nie rozwiązuje, w zasadzie nigdy nie poprawia sytuacji, natomiast wszystko kończy się jeszcze gorzej. Oczywiście dla wszystkich zaangażowanych stron.

O tym, że na przestrzeni lat, obraz polskich dróg nie uległ zmianie, może świadczyć poniższy materiał wideo. Ostra kłótnia dwóch kierowców mogła mieć fatalne konsekwencje.

Incydent miał swój początek na rondzie. Kierowca zawodowy najechał na sąsiedni pas ruchu, co wyraźnie zdenerwowało autora nagrania. Być może kierujący wielotonowym zestawem był zmuszony wjechać na sąsiedni pas, by nie zahaczyć o krawężnik.

Nagrywający został zmuszony do zmiany toru jazdy, a także wyhamowania swojego auta. Ten fakt bardzo go rozzłościł, a upust swojego niezadowolenia dał w momencie, gdy skorzystał z sygnału dźwiękowego.

Jak się okazało, autor nagrania nie zamierzał odpuścić i zdecydował się na eskalacje konfliktu. Wjechał na pas, którym poruszał się kierowca zawodowy, celowo go wyhamowując.

Wówczas uaktywnił się kierujący TIR-em, który wykorzystał światła drogowe oraz klakson.

Na szczęście nie doszło do rękoczynów. Nie ma wątpliwości, kto w tej sytuacji zachował się gorzej. Ocenę sytuacji pozostawiamy wam.

Czym jeździ Barbara Kurdej-Szatan? Trzecia pozycja was totalnie zaskoczy

Slajd 1 z 5

Jaguar F-Pace

5. Jaguar F-Pace

Historia powstania pierwszego w historii marki SUV-a sięga roku 2013, kiedy to podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie zaprezentowano prototypowy model C-X17. Prezentacja produkcyjnej wersji pojazdu miała miejsce dwa lata później podczas tych samych targów motoryzacyjnych. Stylistyka pojazdu nawiązuje do innych obecnie produkowanych modeli marki, m.in. XE, XF i XJ. Auto zastąpiło w garażu mniejszego E-Pace. W salonie zapłacić trzeba za nie minimum 316 tys. złotych.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl


Źródło: Bandyta z kamerkąPiotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Groźna sytuacja podczas przejażdżki motocyklem. Mężczyzna miał sporo szczęścia

Czytaj więcej >
Wypadek drogowców na S12. Dostawczak wjechał w auto

Na drogach

Poważne zderzenie na S12. Kierowca staranował pojazd drogowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów

Czytaj więcej >

Na drogach

Policjant wybrał nietypowe miejsce na kontrolę. Kierowcy byli zaskoczeni

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Osobówka wbiła się w przystanek autobusowy

Czytaj więcej >