ZDrogi.pl > Na drogach > Drastyczne potrącenie pieszego na chodniku na Podhalu - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:01

Drastyczne potrącenie pieszego na chodniku na Podhalu - Wideo

Audi wjechało w grupę osób. Potrąciło mężczyznę
YouTube: podhale24.pl

Do tego groźnego zdarzenia doszło w Zakopanem przy skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Antałówka. Skręcające w prawo audi wjechało w grupę osób, która szła chodnikiem.

Do zdarzenia doszło w sobotę 21 sierpnia w Zakopanem. W mężczyznę idącego po chodniku wjechało wychodzące z zakrętu audi. Siła uderzenia była tak duża, że potrącony mężczyzna wyleciał w powietrze i z impetem uderzył w bramę jednej z posesji.

Do wypadku doszło przy skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Antałówka około godziny 14:30. Ciemne audi skręcając z dużą prędkością z ul. Antałówka w Broniewskiego, wjechało na chodnik, na którym znajdowała się grupa osób. Rozpędzony pojazd uderzył w mężczyznę, który następnie wpadł na ogrodzenie jednej z posesji.

Mężczyzna z urazami kończyn dolnych został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala.

Wśród osób, które znajdowały się na chodniku w chwili potrącenia znajdowała się też w kobieta pchająca wózek z małym dzieckiem. Do sieci trafiło nagranie tego przerażającego wypadku, które opublikował lokalny portal Podhale24.pl. Na wideo widać, jak dochodzi do zdarzenia.

Jak przekazał w rozmowie z portalem „Fakt” dyżurny zakopiańskiej policji, poszkodowany to 23-letni turysta. Mężczyzna trafił do szpitala - ma m.in. złamany obojczyk.

19-letni kierowca audi jest miejscowy. Zarówno ofiara, jak i kierowca byli trzeźwi - przekazał dyżurny policji.

Zgodnie z art. 177 par. 1 kk, za spowodowanie wypadku, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała, powodujące naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia na okres powyżej 7 dni, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Źródło: podhale24.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Tagi: Audi