ZDrogi.pl > Na drogach > Donald Tusk zatrzymany przez policję. Mamy wideo z policyjnej kontroli
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Donald Tusk zatrzymany przez policję. Mamy wideo z policyjnej kontroli

Youtube
Youtube

Od kilku dni polskie media żyją zatrzymaniem Donalda Tuska, który złamał obowiązujące przepisy ruchu drogowego, w wyniku czego stracił swoje prawo jazdy. Opublikowano nagranie pokazujące moment jego zatrzymania przez policję.

Do incydentu z udziałem słynnego polityka doszło w sobotę 20 listopada w miejscowości Wiśniewo niedaleko Mławy (woj. mazowieckie).

Autentyczność nagrania, na którym widać moment zatrzymania szefa PO potwierdził portal tvp.info, który poinformował, że polityk jechał samochodem służbowym.

Na liczniku osobowej skody pojawiło się aż 107 km/h, co w praktyce oznacza znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości. Polityk został bardzo surowo ukarany. Mowa o mandacie w wysokości 500 złotych, 10 punktach karnych, a także zatrzymaniu prawa jazdy na 3 miesiące.

Polityk odniósł się do tego zdarzenia za pomocą swojego konta na Twitterze.

- Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji - napisał Donald Tusk.

Warto podkreślić, że zgodnie z obowiązującym prawem, szef Platformy Obywatelskiej może prowadzić swój samochód jeszcze przez 24 godziny od zatrzymania jego dokumentów.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na Facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl