ZDrogi.pl > Katalog pojazdów > Dodge Charger zbudowany z Jeepa. Szalony projekt Polaka
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:56

Dodge Charger zbudowany z Jeepa. Szalony projekt Polaka

dodge-charger-na-jeepie-cherokee
Facebook.com Mateusz Tee

Dodge Charger to marzenie wielu fanów motoryzacji. Problem w tym, że ceny osiągnęły już zawrotny poziom, do tego szkoda naruszać klasyka na ekstremalne projekty. Jedna osoba wpadła jednak na ciekawy pomysł.

Dodge Charger to jeden z najbardziej rozpoznawalnych, amerykańskich klasyków. Znany jest nie tylko z kultowych filmów, takich jak "Bullit", ale również ze współczesnych dzieł kultury, takich jak choćby "Szybcy i wściekli". W jednej z części Dodge Charger był przerobiony w stylu Safari, czyli podniesiony i z terenowymi oponami. Ktoś chyba chciał stworzyć coś w podobnym stylu.

Dodge Charger w wersji "zrób to sam"

Jednak samo kupno Chargera to niemały wydatek, a jeszcze większy przerobienie go na wersję Safari. Do tego trochę "szkoda" przerabiać drogiego i coraz to rzadszego klasyka. Możliwe, że to właśnie było motywacją autora tego projektu, choć niewątpliwie jego realizacja również pochłonęła sporo kosztów.

Ktoś wpadł na pomysł, żeby wziąć Jeepa Cherokee z 1995 roku i zbudować na nim nowe nadwozie. Z racji, że model XJ, na którym bazuje projekt, miał konstrukcję samonośną, nie dało się tak po prostu zdjąć karoserii i postawić na nim np. skorupy Chargera. Karoserię zbudowano od nowa. Aby zapewnić jej sztywność, pojazd wyposażono w profesjonalną klatkę bezpieczeństwa.

Dodge Charger na Jeepie został wystawiony na sprzedaż

Dodge Charger zbudowany na Jeepie wygląda nieco dziwnie, głównie przez mały rozstaw osi. Trzeba oddać, że ostateczny efekt robi wrażenie. Choć sylwetka jest chyba bardziej kanciasta od oryginału, to w połączeniu z szarym, matowym lakierem wygląda surowo, a wręcz wojskowo.

Pod maską znajduje się silnik V8 o pojemności 5,2l i mocy 225 koni mechanicznych. Oczywiście pozostał napęd 4x4, jak i wnętrze od Jeepa Cherokee. Właściwie to dalej terenówka, ale z nadwoziem przypominającym Dodge'a Chargera. Nie ma jednak wątpliwości, że zrobi wrażenie i co więcej, możemy stać się jego posiadaczami. Został wystawiony za kwotę 35 999 zł, a aukcja znajduje się pod tym linkiem.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Facebook

Tagi: Klasyki