Dacia Duster dla piłkarzy Udinese
Źródło: Udinese Calcio

Piłkarze zarabiający miliony będą jeździć... Daciami Duster

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
29 Września 2020

Dacia przedłużyła właśnie umowę sponsorską z włoskim klubem Udinese Calcio. Piłkarze z Serie A w związku z tym otrzymają prestiżowe Dacie Duster. Idealne auto dla piłkarza!

Włoski klub Udinese Calcio występujący w Serie A właśnie przedłużył kontrakt sponsorski z rumuńską Dacią. Pieniążki od producenta będą wspierać włochów przez kolejne 3 lata. Co w zamian? Piłkarze będą biegać po murawie z dumnym napisem „Dacia” na koszulce.

Wstyd? Dla piłkarzy zarabiających w „Porsche na godzinę” pewnie tak. Nie to jednak będzie dla nich największym problemem.

Niecodzienna przeróbka Daewoo Matiza na... minikoparkę - WideoNiecodzienna przeróbka Daewoo Matiza na... minikoparkę - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Zaproponował łapówkę, aby nie być badanym alkomatem. Był trzeźwy

Dacia Duster dla piłkarza zarabiającego miliony? Brzmi jak żart.

Sportowcy grający na co dzień na stadionie Dacia Arena (brzmi dumnie) otrzymają do dyspozycji prestiżowe Dacie Duster. Co ciekawe, rumuński producent w ramach umowy dostarczać będzie pojazdy zarówno dla piłkarzy, jak i pracownikom klubu.

Możliwe więc, że identycznym autem poruszać się będzie wielka gwiazda sportu i "gość od ręczników". Jakby poruszanie się Dacią nie było dla piłkarzy dostatecznie bolesne.

Dacia Duster dla piłkarzy Udinese CalcioDacia Duster dla piłkarzy Udinese Calcio
Udinese

Nie wiadomo jednak nic na temat ewentualnych kar przewidzianych za poruszanie się pojazdami innymi niż te od sponsora. Mogłoby dojść do śmiesznej sytuacji, w której kara finansowa wyższa jest od wartości samochodu.
Albo jeździsz Dacią za 20 tys. „ojro” albo płacisz 30 tys. kary.

Dacia albo kara? Nie wiadomo, czy piłkarze będa mogli jeździć innymi autami.

Przypomnijmy, że poza plebejskim rodowodem, Dacia pochwalić się może silnikami o pojemności maksymalnie 1,3 litra.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Masz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiMasz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiCzytaj dalej

Następny artykuł