ZDrogi.pl > Na drogach > Czołowe zderzenie ciężarówki z osobówką. 19-latka zginęła na miejscu
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Czołowe zderzenie ciężarówki z osobówką. 19-latka zginęła na miejscu

Policja Małopolska
Małopolska Policja

Koszmar na jednej z dróg w województwie małopolskim. Samochód osobowy wypadł z drogi, po czym z wielką siłą wbił się w ciężarówkę. W wyniku incydentu zginęła 19-letnia kobieta. O tragedii przesądził jeden, aczkolwiek poważny błąd.

Brak skupienia za kółkiem, a także chwila nieuwagi, to jedne z głównych czynników, które są odpowiedzialne za sporą liczbę fatalnych zdarzeń drogowych.

Do przerażającego incydentu doszło w poniedziałek 29 listopada na drodze wojewódzkiej nr 981 w Krynicy-Zdroju.

Tuż przed godziną 10.00 lokalne służby zostały zaalarmowane o dramatycznych zdarzeniu, które miało miejsce na ulicy Sądeckiej.

Wstępne ustalenia miejscowej policji sugerują, że 20-letni kierujący samochodem osobowym marki Ford, na łuku drogi z nieustalonych na obecną chwilę przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym.

>

Siła uderzenia była tak duża, że przód samochodu został kompletnie zmiażdżony.

Niestety, ale pomimo podjętej reanimacji nie udało się uratować życia 19-letniej pasażerki, która zmarła na miejscu zdarzenia. Kierowca forda z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do placówki medycznej.

>

Jak przekazali strażacy pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem ciężarowym nie doznał poważniejszych obrażeń.

Droga w miejscu tragedii była zablokowana przez kilka godzin. Szczegółowe okoliczności, jak i przyczyny tego dramatu będą ustalane przez miejscowe służby.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Policja Małopolska

Powiązane