ZDrogi.pl
Pożar autokaru w Bułgarii. Zginęło 45 osób, w tym 12 osób

YouTube: Evening Standard

Bułgaria. 46 osób, w tym 12 dzieci, spłonęło żywcem w pożarze autokaru

23 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 5 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z 22 na 23 listopada. Według aktualnych informacji pożar wybuchł, gdy większość pasażerów spała - spłonęło co najmniej 46 osób, w tym aż 12 dzieci.

Przerażające doniesienia z Bułgarii! W nocy doszło tam do wyjątkowo tragicznego wypadku autokaru pełnego pasażerów. Nadal nie ma wielu szczegółowych informacji na temat tego, jak doszło do katastrofy, ale podano informację, że autokar stanął w płomieniach i aż 46 osób spłonęło żywcem, w tym 12 dzieci.

Jak podaje portal Super Express, podano informacje o wyjątkowo tragicznym wypadku, do jakiego doszło na autostradzie Struma niedaleko wsi Bosnek między Daskałowej a Dolną Dikanią w południowo-zachodniej części Bułgarii.

Nie ustalono jeszcze przyczyn pożaru, ale nieoficjalnie w bułgarskich mediach podano, że autokar zjechał z drogi. Pojazd stanął w płomieniach - 46 pasażerów spłonęło żywcem. Wśród ofiar jest co najmniej 12 dzieci.

Niewykluczone, że pożar wybuchł jeszcze przed zjechaniem z trasy - ustaleniem tego zajmie się pracująca pod nadzorem prokuratora policja. Siedem osób zostało rannych i trafiło do kliniki Instytut Pilnej Pomocy Medycznej w Sofii. Nie wiadomo jeszcze, czy w wypadku uczestniczył jakiś inny pojazd.

Nie wiadomo, czy autokarem podróżowali Polacy. Według wstępnych ustaleń pasażerami byli głównie mieszkańcy Macedonii Północnej, zmierzający na wycieczkę do Stambułu. Gdy doszło do tragedii, większość osób spała. Ze względu na skalę tragedii informacje o wypadku przekazał premierowi Macedonii osobiście bułgarski premier Stefan Janew w rozmowie telefonicznej.

Nagrania z miejsca tragedii udostępniamy poniżej:

Ukryte funkcje w Twoim samochodzie. O wielu nie masz najmniejszego pojęcia - Galeria

Slajd 1 z 9

Photo by Ambitious Creative Co.  - Rick Barrett

1. Strzałka przy piktogramie dystrybutora wskazuje, po której stronie znajduje się wlew paliwa

W naszym aucie doskonale wiemy, z której strony dystrybutora należy podjechać, aby spokojnie zatankować. Gdy jedziemy pożyczonym autem warto sprawdzić na zegarach, z której strony znajduje się wlew. Rozpoznamy to po strzałce, która jasno nam to wskaże.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl;

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na Facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: se.pl

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

18-latka zginęła w wypadku. Jechała z parą bliźniaków. Nikt nie przyznał się do prowadzenia auta/Zdjęcie archiwalne z miejsca wypadku: KMP w Nowym Sączu

Aktualności

18-letnia Angelika zginęła w wypadku. Autem jechali bliźniacy. Żaden się nie przyznał

Czytaj więcej >
Od maja 2022 r. nowy wzór dowodów rejestracyjnych

Aktualności

Od maja 2022 r. nastąpi ważna zmiana. Opublikowało nowy wzór dowodu rejestracyjnego

Czytaj więcej >
Piłkarze Legii zaatakowani przez pseudokibiców

Aktualności

Autobus Legii zaatakowany przez pseudokibiców. Ucierpieli piłkarze

Czytaj więcej >

Aktualności

Dramatyczny finał egzaminu na „prawko". Auto wpadło do rzeki

Czytaj więcej >
Piotr Kraśko od sześciu lat jeździł bezprawnie samochodem

Aktualności

Piotr Kraśko od 6 lat bezprawnie jeździł samochodami. Został skazany

Czytaj więcej >
Nowe uprawnienia dla kierowców. Prezydent podpisał ustawę

Aktualności

Radni przegłosowali. Rondo Dmowskiego otrzyma nową nazwę

Czytaj więcej >