Citroen logo
Źródło: zDrogi.pl

Citroen wygrał w sądzie z Volvo. Producent nie będzie sprzedawał części modeli we Francji

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
29 Października 2020

Citroen wygrał na rodzimym podwórku z Polestarem - sub marką należącą do Volvo. Decyzją sądu szwedzkie modele nie będą aktualnie oferowane nad Sekwaną.

Citroen wygrał w sądzie z Volvo. Producent nie będzie sprzedawał części modeli we Francji.

Francuski sąd zakazał sprzedaży nad Sekwaną samochodów marki Polestar - sub marki należącej do Volvo.

To efekt skargi, jaką wniósł Citroen, którego zdaniem logo szwedzkiego producenta jest zbyt podobne do szewronów Citroena.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Polestar rozpoczął już produkcję modelu 2 w Chinach, skąd auta miały trafiać, m.in. do francuskich salonów już od przyszłego roku.

Citroen, który w logo ma dwa, ułożone równolegle szewrony (jeden na drugim) uznał, że symbolizujące gwiazdę polarną logo Polestara jest zbyt podobne.

Citroen uważa, że logo polestara jest zbyt podobne

Szwedzki symbol składa się ono z dwóch łuków przypominających szewrony stykającymi się ze sobą... i przekręcone o 45 stopni.

Francuski sąd przychylił się do argumentów francuskiego koncernu i wydał wyrok, w ramach którego Polestar ma zapłacić 150 tys. euro grzywny oraz dostał zakaz używania swojego loga na terytorium Francji przez najbliższe pół roku.

W efekcie francuska strona Polestara została wyłączona. Aktualnie widnieje na niej jedynie komunikat o ograniczeniu dostępności dla francuskich użytkowników.

Czas pokaże, jak sytuacja się rozwinie.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł