Formuła 1 Pies
Źródło: Twitter

O krok od tragedii podczas treningu Formuły 1. Na torze pojawił się nietypowy gość

Piotr DutkaPiotr Dutka
27 Listopada 2020

Formuła 1 ma wielu oddanych fanów na całym świecie. Królowa Motosportu od lat ekscytuje, zachwyca, a także momentami zadziwia swoich fanów. Tym razem na podczas piątkowych treningów przed Grand Prix Bahrajnu, na torze doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Pojawił się na nim nietypowy gość.

Formuła 1 znów zaskakuje. Podczas piątkowego treningu na torze pojawił się niezwykły gość. Mogło dojść do ogromnej tragedii.

Formuła 1 od lat elektryzuje miliony osób na całym świecie. Zawrotne prędkości oraz wielka rywalizacja wiąże się z ogromnymi emocjami. W tym sporcie jeden, choćby nawet najmniejszy błąd może skończyć się wielką tragedią.

Dzisiaj grzeje:

1. Donieś na źle zaparkowany samochód i zarób - nowatorskie rozwiązanie do walki z piratami drogowymi

2. Płaca minimalna 2021 do góry, znamy stawki. Uwaga, wzrosną także kary dla wszystkich

3. Skandal na pogrzebie Diego Maradony. Jak oni mogli do tego dopuścić? Partnerka legendy zalała się łzami

Do bardzo nietypowego, a zarazem niebezpiecznego incydentu doszło podczas drugiego treningu przed nadchodzącym Grand Prix Bahrajnu. Mianowicie na torze, wśród bolidów pojawił się pies, który mógł doprowadzić do niebezpiecznego zdarzenia.

Sędziowie bezzwłocznie musieli przerwać zmagania. Wszystko przez to, że istniało ryzyko, że któryś z kierowców potrąci czworonoga. Warto podkreślić, że taka sytuacja miała miejsce już drugi raz z rzędu.

Cały incydent jest o tyle nietypowy, że tor Sakhir znajduje się na samym środku pustyni. Biegający pies był bardzo realnym zagrożeniem dla kierowców, dlatego czerwona flaga była jedynym logicznym rozwiązaniem tej sytuacji.

Wyobraźmy sobie zderzenie z psiakiem przy przeszło 300 km/h. Dla psa okazałoby się zabójcze, a kierowca mógłby doprowadzić do tragicznego wypadku. Kolizja ze zwierzęciem narażałaby kierowców na utratę życia bądź tego zdrowia.

Kierowco, zniknęło jedno z obostrzeń dotyczących przemieszczania się. Rząd podjął ważną decyzjęKierowco, zniknęło jedno z obostrzeń dotyczących przemieszczania się. Rząd podjął ważną decyzjęCzytaj dalej

Finalnie zwierzak bezpiecznie opuścił tor wyścigowy wykorzystując jedno z wyjść. Warto podkreślić, że to drugi tydzień z rzędu kiedy zmagania kierowców zostały przerwane z powodu pojawienia się na torze psa.

Przed dwoma tygodniami podczas Grand Prix Turcji również byliśmy świadkami przedstawienia czworonoga. Ten jednak pojawił się na torze gdy nie było na nim żadnego kierowcy.

Warto przypomnieć, że przez wiele lat swojej historii, Formuła 1 nie uniknęła spotkań ze zwierzętami. GP Kanady słynie z regularnych wizyt świstaków, które żyją w okolicy toru im. Gillesa Villeneuve'a.

Samochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoSamochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoCzytaj dalej

O tym fakcie najdobitniej przekonał się francuski kierowca, Roman Grosejean, który przed dwoma laty, nie uniknął groźnego zderzenia z jednym z tych sympatycznych zwierząt.

Warto podkreślić, że podczas częstych wizyt Królowej Motosportu w Montrealu na torze pojawiały się też lisy i ptaki.

Zobacz także:

1. Odziedziczył po dziadku zamurowany garaż. Kiedy zajrzał do środka, przeżył wstrząs, nie miał o niczym pojęcia

2. Dwuletni Szymonek walczy z czasem. Jego serduszko jest podziurawione

3. Policja zakupiła nowe elektryczne radiowozy. Cena może zwalić z nóg

4. Przerażający wypadek na belgijskim parkingu. Polski kierowca spłonął w kabinie swojego TIR-a

5. Katowice: Potrącenie na przejściu. Awantura kierowcy z pieszym - Wideo

6. Rząd będzie karać za używanie smartfona na pasach. Zmiana w ustawie została zatwierdzona

7. Wjazd za granicę tylko z negatywnym testem. Sytuacja naszych sąsiadów jest dramatyczna

Następny artykuł