Policja radiowozy
Źródło: Swiętokrzyska policja

Policja zakupiła nowe elektryczne radiowozy. Cena może zwalić z nóg

Piotr DutkaPiotr Dutka
27 Listopada 2020

Policja w głównej zajmuje się zapewnieniem obywatelom bezpieczeństwa. W tym celu zakupione zostały nowe radiowozy, które trafią do świętokrzyskich funkcjonariuszy. Mowa o 9 elektrycznych Kiach e-Niro, które niebawem trafią na służbę. Ich cena może zaskoczyć niejednego.

Policja poszła na zakupy. W ręce funkcjonariuszy trafi 9 nowych elektrycznych radiowozów. Ich cena zdziwi niejedną osobę.

Świętokrzyska policja sięgnęła bardzo głęboko do swojego portfela i postanowiła kupić 9 nowych radiowozów. Mowa o elektrycznej Kii. Chodzi oczywiście o model e-Niro.

Nowe nabytki służb mundurowych mogą pochwalić się przyzwoitymi osiągami, które pozwolą funkcjonariuszom na efektowną służbę. Pojazd generuje 204 KM, natomiast zasięg na jednym ładowaniu wynosi niezłe 450 km.

Dzisiaj grzeje:

1. Owocna kontrola policji. Zatrzymali BMW z trzema mężczyznami. Wszyscy mieli sporo za uszami

2. Odziedziczył po dziadku zamurowany garaż. Kiedy zajrzał do środka, przeżył wstrząs, nie miał o niczym pojęcia

3. Donieś na źle zaparkowany samochód i zarób - nowatorskie rozwiązanie do walki z piratami drogowymi

Warto podkreślić, że policja z województwa świętokrzyskiego nie jest pionierem jeśli chodzi o elektryfikacje swojej floty. W naszym kraju można już spotkać Nissany Leaf, które bardzo dobrze zdają swój egzamin, prezentując się przy tym bardzo okazale.

Samochody elektryczne, które służą w policji są przeznaczone w głównej mierze do ruchu miejskiego, gdzie m.in. mogą korzystać z buspasów. Kolejnym argumentem przemawiąjącym za elektrycznymi modelami są nowoczesne systemy bezpieczeństwa, które są dostępne na pokładzie takiego radiowozu.

Wszystkie 9 radiowozów kosztowało 1,5 miliona złotych. Warto podkreślić, że 612 tysięcy zostało współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Kia e-niro

Oprócz samochodów zakupione zostały specjalne stacje ładowania o wartości 34 095 zł. Dofinansowanie zredukowało ten koszt o imponujące 18 tysięcy złotych.

Pojazdy trafią do komend powiatowych w Busku-Zdroju, Jędrzejowie, Końskich, Sandomierzu, Skarżyska, a także Włoszczowy. Elektryczne Kie będzie można spotkać także w stolicy województwa, Kielcach.

Pomimo faktu, że Kia e-niro na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie, posiada elektryczny pazur. Jest to bardzo przemyślany samochód, który może zaoferować naprawdę wiele. Szczególnie jeśli chodzi o polską policję.

Samochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoSamochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - WideoCzytaj dalej

Dużym plusem jest fakt, że za sprawą dużych, aczkolwiek ciężkich baterii, samochód przyśpiesza w bardzo dobrym tempie. Jest to szczególnie ważne w pracy każdego policjanta, który czasami musi rzucić się w pościg za kierowcą łamiącym prawo. Pojazd nie jest demonem prędkości, ale w mieście daje sobie radę. Pierwszą setkę na liczniku zobaczymy już po około 7,5 sekundy.

Miejmy nadzieję, że przy pomocy nowych, ekologicznych radiowozów praca świętokrzyskich policjantów będzie zarówno efektowna jak i efektywna.

Zobacz także:

1. Płaca minimalna 2021 do góry, znamy stawki. Uwaga, wzrosną także kary dla wszystkich

2. Dwuletni Szymonek walczy z czasem. Jego serduszko jest podziurawione

3. Kierowco, zniknęło jedno z obostrzeń dotyczących przemieszczania się. Rząd podjął ważną decyzję

4. Debiut pierwszego SUV-a w historii Ferrari już wkrótce. Purosangue ma być prawdziwym hitem

5. Piłkarz Arsenalu brał udział w groźnym wypadku. Zdarzenie nagrano

6. W lusterku zauważyli czarną sylwetkę. Pasażer na gapę w radiowozie - Policjanci byli zaskoczeni

7. Skandal na pogrzebie Diego Maradony. Jak oni mogli do tego dopuścić? Partnerka legendy zalała się łzami

Następny artykuł