Kierowca wjechał na czerwonym w radiowóz
Źródło: Materiały Policyjne

Przejechał na czerwonym i uderzył w radiowóz. Uciekał pieszo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
12 Listopada 2020

Kierowca wjechał na czerwonym na skrzyżowanie i uderzył w prawidłowo jadący radiowóz. Odmówił badania alkomatem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

​Policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w środę około godziny 18:20.

Wypadek miał miejsce w Częstochowie. Kierujący Nissanem 30-latek wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i staranował radiowóz.

Kierowca następnie próbował pieszo uciekać z miejsca wypadku.

Kierowca wjechał na czerwonym w radiowóz

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Do tego zdarzenia doszło w centrum Częstochowy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem Nissan Almera, jadąc Aleją Jana Pawła II w kierunku ulicy Armii Krajowej, zignorował sygnalizację świetlną. Będąc na skrzyżowaniu z ulicą Dąbrowskiego, uderzył w prawidłowo jadący radiowóz.

Po zderzeniu sprawca oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia, jednak już po kilku minutach udało się go zatrzymać.

Kierowca odmówił przeprowadzenia badania alkomatem

Kierowca wjechał na czerwonym w radiowóz

Nissanem kierował 30-letni mieszkaniec Częstochowy, który odmówił badanie alkomatem. Została mu pobrana krew do badań, które stwierdzą czy w jego organizmie znajdował się alkohol lub środki odurzające.

W wyniku zdarzenia ranna policjantka i policjant zostali przewiezieni do szpitala. W szpitalu przebywa również zatrzymany sprawca.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł