BMW 3.0 CS
Źródło: moto.pl

Bajeczny pojazd Iron Mana. BMW 3.0 CS w garażu gwiazdy Hollywood

Piotr DutkaPiotr Dutka
29 Sierpnia 2020

BMW 3.0 CS, czyli słynny rekin trafił do garażu gwiazdy Hollywood. Miliarder ma bardzo wysublimowany gust i potwierdza to wybór właśnie tego pojazdu. Pojazd z 1974 został zmodyfikowany, jednak zachował swoją duszę.


BMW 3.0 CS zakupione przez Roberta Downey Jr. Prawdziwy klasyk trafił w ręce Iron Mana.

Robert Downey Jr, czyli znany i lubiany aktor Hollywood zakupił ostatnio wyjątkowy samochód. Do garażu słynnego Iron Mana trafiło BMW 3.0 CS. Model ten z racji charakterystycznej linii nadwozia nazywany jest potocznie rekinem.

Pojazd z 1974 roku został unowocześniony przez znaną firmę SpeedKore Performance Group. Popularni tunerzy z Wisconsin specjalizują się przede wszystkim w modyfikacjach włókna węglowego, a także modernizacji amerykańskich samochodów ze złotej ery USA.

BMW 3.0 CS jest potocznie zwane RekinemBMW 3.0 CS jest potocznie zwane Rekinem

Model 3.0 CS pochodzi oczywiście z Europy, jednak rezultat jest bardzo podobny. W egzemplarzu należącym do Downeya Jr pozostawili stalowy szkielet, choć wyposażyli go w wiele dodatków z włókna węglowego. Z kompozytów zostały wykonane wloty powietrza, progi i zderzaki.

Kierowco, miej się na baczności. Od dziś masowa akcja policji. Posypią się mandatyKierowco, miej się na baczności. Od dziś masowa akcja policji. Posypią się mandatyCzytaj dalej

Nadwozie słynnego rekina zostało pomalowane na ceglany kolor, a stalowe elementy zostały pokryte specjalną powłoką Cerakote. Warto podkreślić, że kute obręcze kół HRE otrzymały szary, metaliczny połysk.

BMW 3.0 CS jest potocznie zwane Rekinem

Wnętrze pojazdu jest bardzo interesujące. Jest ono w kolorze kawy z mlekiem z licznymi elementami z drewna. Wyłożono nim nawet klasyczną włoską kierownicę Nardi. W środku znajdziemy również nowoczesny ekran dotykowy.

O tym egzemplarzu BMW 3.0 CS można pisać bardzo dużo. Jednak przejdźmy do konkretów. Oryginalny trzylitrowy silnik został wymieniony na nowszy, o pojemności 3,6 litra. Rzędowa „szóstka" pochodzi z BMW M5 serii E34 i generuje moc 315 KM. Po prostu kosmos!

Zobacz także:

1. Wideo - Jak rozwalić dwa motocykle w ciągu kilku godzin? Ten mężczyzna udowadnia, że można

2. Spore wydatki senatorów na paliwo. Rekordziści wydają na ten cel prawdziwą fortunę

3. Dramat Patryka Vegi, skarbówka zainteresowała się jego Lamborghini. Trudno uwierzyć dlaczego

4. Wideo - Zniszczył drogi jacht i samochód swojego szefa. Tak nie powinno się jeździć wózkiem widłowym

5. Przerażające nagranie. Motocyklista o krok od śmierci. Kierowca Lamborghini mógł doprowadzić do ogromnej tragedii

Następny artykuł