Aznom Palladium
Źródło: Materiały Prasowe

Aznom Palladium - pierwsza na świecie „hiper-limuzyna” z kryzysem tożsamości

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
1 Października 2020

Aznom Palladium to podręcznikowy przykład auta z kryzysem tożsamości. Ciężko stwierdzić czym jest... ale może model stworzy nową niszę na rynku. Jedno jest pewne - auto robi potężne wrażenie.

Niewielu pewnie pamięta kontrowersyjnego Mercedesa-Maybach Ultimate Luxury. Koncept, który był „suvosedanem”, pozostał jedynie autem pokazowym. Tymczasem nietypowe połączenie segmentów spodobało się Włochom. Zapowiadają oni potężny pojazd będący połączeniem luksusowego sedana i SUV-a. Drodzy Państwo, nadchodzi Aznom Palladium.

Mercedes-Maybach Ultimate LuxuryMercedes-Maybach Ultimate Luxury
Materiały Prasowe

Crossover to popularne w aktualnych czasach określenie. W branży motoryzacyjnej przypisuje się je do aut, które są krzyżówką różnych segmentów/nadwozi. Najczęściej odnosi się do SUV-ów o wyoblonych liniach, którym bliżej do hatchbackom lub liftbackom.

Aznom Palladium - SUV z nadwoziem sedana.

Możesz zapłacić nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli samochodów pójdą ostro w góręMożesz zapłacić nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli samochodów pójdą ostro w góręCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:

1. Tragedia na Mazowszu - Ojciec przypadkowo zabił córeczkę
2. Pilny komunikat GIF. Wycofują popularny lek, natychmiast oddaj go do apteki
3. Sławomir Szmal zasnął za kierownicą i spowodował wypadek

W rzeczywistości określenie to idealnie pasuje do Aznoma. Skrzyżowanie SUV-a z sedanem to połączenie skrajnie odmiennych koncepcji.

Opracowany przez Aznom Automotive i Camal Studio z siedzibą w Turynie, Palladium został zaprezentowany po raz pierwszy tego lata. Wersja produkcyjna zadebiutuje pod koniec października podczas Salonu Samochodowego w Milano Monza (29 października-2 listopada) we Włoszech. Producent dumnie określa auto pierwszą na świecie „hiper-limuzyna”.

Aznom PalladiumAznom Palladium
Materiały Prasowe

Nazwany na cześć Andrei Palladio, architekta, który żył w XVI wieku w Wenecji, Palladium został zainspirowany „wielkimi sedanami używanymi przez głowy państw i bogactwem luksusowych samochodów z lat trzydziestych XX wieku, z ich obszernymi wymiarami i dzielnością w terenie".

Aznom Palladium - Ceny nie zostały ogłoszone, ale jesteśmy pewni, że tanio nie będzie.

Aznom ma 6 metrów długości i prawie 2 metry wysokości. Przód przywodzi na myśl Rolls-Royce'a - głównie ze względu na ogromny prostokątny grill z pionowymi listwami i smukłe reflektory. Z tyłu widać szerokie nadkola, dwa pasy świetle oraz duży dyfuzor z podwójnymi prostokątnymi rurami wydechowymi.

Terenowymi akcentami są plastikowe okładziny w dolnych częściach nadwozia oraz bardzo duży prześwit, który powinien ułatwić jazdę, jeśli kiedykolwiek zejdzie się z utartego szlaku.

Producent zapowiada silnik o mocy 670 KM, który napędzać będzie wszystkie koła - najprawdopodobniej za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów.

Aznom PalladiumAznom Palladium
Materiały Prasowe

Zobacz także:

1. Anna utknęła w Grecji na kwarantannie. Nie wytrzymała, powiedziała jak całą prawdę. Skandal
2. To już pewne, naukowcy nie pozostawiają złudzeń. Butelki dla dzieci mogą być niebezpieczne
3. Wybuch pojazdu elektrycznego doprowadził do ogromnego pożaru. Spłonęło prawie 50 samochodów
4. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
5. Wypadek, który mrozi krew w żyłach. Kierowca osobówki dosłownie oszukał śmierć
6. Iga Świątek porównała się do Roberta Lewandowskiego. "Nawet on nie musiał się z tym mierzyć"
7. Kultowa dziennikarka przed śmiercią ujawniła kulisy pracy Elżbiety Jaworowicz. Jak znalazła się w TVP?

HYPERBOOK GTR czyli potężna maszyna do gier - TEST I RECENZJA

 

Następny artykuł