Aznom Palladium
Źródło: Materiały Prasowe

Aznom Palladium - pierwsza na świecie „hiper-limuzyna” z kryzysem tożsamości

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
1 Października 2020

Aznom Palladium to podręcznikowy przykład auta z kryzysem tożsamości. Ciężko stwierdzić czym jest... ale może model stworzy nową niszę na rynku. Jedno jest pewne - auto robi potężne wrażenie.

Niewielu pewnie pamięta kontrowersyjnego Mercedesa-Maybach Ultimate Luxury. Koncept, który był „suvosedanem”, pozostał jedynie autem pokazowym. Tymczasem nietypowe połączenie segmentów spodobało się Włochom. Zapowiadają oni potężny pojazd będący połączeniem luksusowego sedana i SUV-a. Drodzy Państwo, nadchodzi Aznom Palladium.

Mercedes-Maybach Ultimate LuxuryMercedes-Maybach Ultimate Luxury
Materiały Prasowe

Crossover to popularne w aktualnych czasach określenie. W branży motoryzacyjnej przypisuje się je do aut, które są krzyżówką różnych segmentów/nadwozi. Najczęściej odnosi się do SUV-ów o wyoblonych liniach, którym bliżej do hatchbackom lub liftbackom.

Aznom Palladium - SUV z nadwoziem sedana.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

W rzeczywistości określenie to idealnie pasuje do Aznoma. Skrzyżowanie SUV-a z sedanem to połączenie skrajnie odmiennych koncepcji.

Opracowany przez Aznom Automotive i Camal Studio z siedzibą w Turynie, Palladium został zaprezentowany po raz pierwszy tego lata. Wersja produkcyjna zadebiutuje pod koniec października podczas Salonu Samochodowego w Milano Monza (29 października-2 listopada) we Włoszech. Producent dumnie określa auto pierwszą na świecie „hiper-limuzyna”.

Aznom PalladiumAznom Palladium
Materiały Prasowe

Nazwany na cześć Andrei Palladio, architekta, który żył w XVI wieku w Wenecji, Palladium został zainspirowany „wielkimi sedanami używanymi przez głowy państw i bogactwem luksusowych samochodów z lat trzydziestych XX wieku, z ich obszernymi wymiarami i dzielnością w terenie".

Aznom Palladium - Ceny nie zostały ogłoszone, ale jesteśmy pewni, że tanio nie będzie.

Aznom ma 6 metrów długości i prawie 2 metry wysokości. Przód przywodzi na myśl Rolls-Royce'a - głównie ze względu na ogromny prostokątny grill z pionowymi listwami i smukłe reflektory. Z tyłu widać szerokie nadkola, dwa pasy świetle oraz duży dyfuzor z podwójnymi prostokątnymi rurami wydechowymi.

Terenowymi akcentami są plastikowe okładziny w dolnych częściach nadwozia oraz bardzo duży prześwit, który powinien ułatwić jazdę, jeśli kiedykolwiek zejdzie się z utartego szlaku.

Producent zapowiada silnik o mocy 670 KM, który napędzać będzie wszystkie koła - najprawdopodobniej za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów.

Aznom PalladiumAznom Palladium
Materiały Prasowe

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł