Autostrada A4 podrożeje od 1 października
Źródło: Google StreetView

Od 1 października kierowcy zapłacą więcej na autostradzie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
30 Września 2020

Autostrada A4 wkrótce podrożeje. Od 1 października ceny za przejazd samochodów osobowych wzrosną nawet o 20%. Kierowcy, którzy wcześniej wykupili impulsy będą mogli je wykorzystać bez dopłat.

Stalexport Autostrada Małopolska podnosi cenę za przejazd auta osobowego autostradą A4 na odcinku Katowice-Kraków. Zmiany wejdą w życie 1 października, a cena wzrośnie z 10 do 12 zł na każdej bramce. Kierowcy nadal mogą korzystać z rabatów przy płatnościach automatycznych.

Autostrada A4 podrożeje. Od 1 października zmiany na bramkach.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Do końca września kierowcy będą płacić 7 zł, zamiast 10 zł, jeśli zdecydują się na korzystanie z automatycznej formy płatności. Od 1 października ceny będą wynosić kolejno 8 i 12 zł.

„Przejazd samochodem osobowym z aplikacjami Autopay bądź SkyCash albo z urządzeniem pokładowym A4Go będzie tańszy o 4 zł na każdej bramce” - informuje Stalexport Autostrada Małopolska.
Obecnie około 1/3 kierowców decyduje się na korzystanie z płatności automatycznych.

Autostrada A4. Jest sposób na uniknięcie podwyżek nawet przez dwa lata.

Kierowcy, którzy wcześniej wykupią impulsy na przejazdy autostradą Katowice-Kraków w cenie 7 zł, będą mogli „wyjeździć” je w ciągu najbliższych dwóch lat, niezależnie od wysokości stawek. Po tym czasie niewykorzystane impulsy najzwyczajniej przepadną i pozostanie „płacić jak reszta".

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł