ZDrogi.pl > Aktualności > Robert Lewandowski potrzebuje kilku godzin, żeby zarobić na Dacię
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:40

Robert Lewandowski potrzebuje kilku godzin, żeby zarobić na Dacię

Auto Lewandowskiego ile musi zarobić
Materiały prasowe

Auto Lewandowskiego. Polskiego piłkarza stać na luksusowe auta

Auto Lewandowskiego potrafi wzbudzić zazdrość wielu fanów motoryzacji. Polski piłkarz pokazywał się nie tylko we wcześniej wspomnianym audi, ale choćby w bentleyu continental. Z takimi zarobkami, wystarczy mu kilka dni, aby kupić superluksusowe auto.

Portal AutoŚwiat wyliczył na podstawie zarobków polskiego piłkarza, ile czasu potrzebuje, żeby zarobić na najbardziej luksusowe auta dostępne na rynku. Jego pensję porównano także z cenami "przyziemnych" pojazdów, takich jak nowa Dacia Sandero, czy Volkswagen Golf.

Jak podaje SkySport, na podstawie rocznego kontraktu, Robert Lewandowski zarabia 22 mln euro brutto, czyli ok. 101 mln zł. Auto Świat wyliczył, że daje to zawrotne 192 zł na minutę.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że to kwota brutto, czyli niebiorąca pod uwagę odprowadzonych podatków. Równie dobrze polska gwiazda piłki może dostawać "na rękę" tylko połowę tej kwoty. Wyliczenia Auto Świat są oparte na kwocie brutto. Dlatego w razie wątpliwości można przyjąć, że w rzeczywistości Robert Lewandowski potrzebuje dwa razy tyle czasu, żeby zarobić na dane auto niż w wyliczeniach.

Auto Lewandowskiego. Zawodnik potrzebuje kilka dni, żeby zarobić na marzenia wielu fanów motoryzacji

Tak też na niedawny hit marki Ferrari, model Roma, Robert Lewandowski musi pracować przez 5630 minut, czyli niecałe 4 dni. Za auto trzeba zapłacić 235 675 euro. W przeliczeniu na złotówki to ok. 1,8 mln zł.

To teraz coś z innej beczki, ale z podobnej półki. Luksusowa limuzyna, Bentley Flying Spur kosztuje 1 610 000 zł. Robert Lewandowski, żeby zarobić na takie auto, potrzebuje 8385 minut, czyli niecałe 6 dni.

Co ze sportowym klasykiem, czyli Porsche 911? Za wersję GT3 trzeba zapłacić 865 000 zł. Jak wyliczyła redakcja Auto Świat, na legendę z Zuffenhausen, polski piłkarz musi pracować 4505 minut, nieco ponad 3 dni.

Tym razem auto, które w ostatnich latach znalazło wyjątkowo dużo uznania w oczach ludzi lubiących chwalić się pieniędzmi na Instagramie, czyli Mercedes AMG G63. Flagowy SUV niemieckiego producenta kosztuje 791 800 zł. Robert Lewandowski musi pracowac na niego 4123 minuty, niecałe 3 dni.

Robert Lewandowski w kilka godzin zarabia na najtańsze auta z salonu

Pora na coś bardziej przyziemnego, z półki dla średnio zamożnego "Kowalskiego". Volkswagen Golf VIII w bazowej wersji kosztuje 76 690 zł. Według wyliczeń Auto Świat, Lewandowski zarabia na niego w ciągu 399 minut, czyli ok. 6,5 godziny.

Jedno z najtańszych aut na rynku, Dacia Sandero w najtańszej wersji kosztuje 40 900 zł. W polskich warunkach nie jest to mało, ale nie jest to też wygorowana cena za samochód pachnący nowością. Robert Lewandowski musi pracować na takowy 213 minut, czyli ok. 3,5 godziny.

Źródło: Auto Świat

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Tagi: Dacia Bentley
Powiązane