Amazon zaprezentował własne elektryczne auto
Źródło: YouTube: Amazon News

Amazon stworzył elektryczny samochód. To prawdziwy komputer na kołach

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
13 Października 2020

Amazon właśnie zaprezentował elektryczną furgonetkę, która służyć będzie dostawcom giganta z USA. Pojazd ma być prawdziwym komputerem na kołach.

Już w przyszłym roku na drogi wyjedzie pierwszy elektryczny samochód z logo Amazon. Nie będzie to typowa oklejona furgonetka. Logo firmy widnieć będzie w miejscach logo producenta.

Amazon stworzył własny elektryczny pojazd.

Krowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoKrowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Ducato rozerwało się jak kartonowe pudełko. Groźny wypadek na obwodnicy

Bus opracowany został na potrzeby dostaw. Amerykański gigant zaprojektował go we współpracy z firmą Rivian. Ta druga firma właśnie będzie odpowiedzialna za produkcję pojazdu.
Bezimienny (jak dotąd) samochód Amazona to elektryczny dostawczak. Możemy podziwiać go na filmie, który umieszczamy na dole artykułu.

Na pokładzie znajdzie się Alexa - wirtualna asystentka, która umożliwi kierowcy sterowanie głosowe i wykona skomplikowane zadania. Amazon twierdzi, że pojazd będzie nieprzeciętnie praktyczny i ładowny - znacznie przewyższając spalinowych krewnych. Praca dostawców ma być dzięki niemu prostsza z uwagi mnóstwo systemów wsparcia kierowcy oraz np. system kamer 360 stopni.

Niestety brak szczegółów na temat samego napędu. Rivian to aspirująca marka pojazdów elektrycznych, która jeszcze nie wypuściła żadnego seryjnego modelu. Nie znamy więc posiadanej przez koncert technologii. Możemy się jednak spodziewać, że rozwiązania z nowego dostawczaka zadebiutują w przyszłości w modelach Riviana.

Amazon zapowiada, że pierwsze sztuki wyjadą na drogi już w przyszłym roku. Do 2030 całkowita produkcja ma wynieść 100 000 sztuk.

Wideo prezentujące nowego dostawczaka zamieszczamy poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

 

Następny artykuł