ZDrogi.pl > Na drogach > Znalazł małego szczeniaczka, gdy jechał autostradą. Zwierzaka przygarnęła policjantka
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Znalazł małego szczeniaczka, gdy jechał autostradą. Zwierzaka przygarnęła policjantka

East News / Andrzej Iwanczuk
Policja Łódzka

Świadkiem niestandardowej sytuacji był pewien kierowca, który podróżował autostradą A1. W czasie jazdy natknął się na pechowca, znajdującego się w poważnych tarapatach. Bez chwili zawahania powiadomił okoliczną jednostkę policji.

Do tego niezwykle nietypowego zdarzenia doszło w poniedziałek 6 grudnia na jednym z odcinków autostrady A1 na terenie województwa łódzkiego.

Tuż po południu pewien mężczyzna podróżujący swoim samochodem natknął się na wyjątkowe znalezisko. Dosłownie w ostatniej chwili na drodze tuż przed maską zauważył małego szczeniaka.

Kierowca zareagował w ułamku sekundy.

Od razu zabrał zwierzę z jezdni, a następnie poprosił o pomoc funkcjonariuszki, które pełniły swoją służbę w pobliżu miejsca zdarzenia.

>

Funkcjonariuszki policji bez zastanowienia zajęły się potrzebującym czworonogiem. Jak się okazało, szczeniaczek skradł serce jednej z policjantek, przez co na stałe trafił pod jej opiekę.

Warto zaznaczyć, że zarówno postawa uważnego kierowcy, jak i funkcjonariuszek policji jest godna podziwu, ponieważ zapobiegli oni tragedii. To właśnie dzięki nim zostało uratowane kolejne psie życie.

>

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Policja Łódzka