Wyprzedzanie Honda
Źródło: youtube

Nagłe zdarzenie podczas wyprzedzania 4 pojazdów mogło doprowadzić do tragedii - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
8 Lutego 2021

Wyprzedzanie na raz czterech pojazdów, nigdy nie wróży niczego dobrego. Poniższa sytuacja idealnie to obrazuje. Wszystko szło jak po maśle, gdy nagle doszło do niespodziewanego zdarzenia, które mogło doprowadzić do wielkiej tragedii. Kierowca Hondy zapamięta tą sytuację do końca swojego życia.

Wyprzedzanie mogło zakończyć się dramatem. Kierowca Hondy będzie mieć nauczkę do końca swoich dni.

Manewr wyprzedzania jest bardzo wymagający i zawsze wymaga odpowiednich umiejętności. Bardzo często, szczególnie młodzi kierowcy wykonują go na pograniczu brawury i głupoty, czym mogą stanowić poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

O tym, że podczas wyprzedzania innych samochodów, trzeba wykazać się chłodną głową oraz szczególną ostrożnością przekonał się pewien kierowca osobowej Hondy. Nagła sytuacja mogła posłać go na tamten świat.

Warto wspomnieć, że Honda Civic piątej generacji jest kompaktowym samochodem, który był produkowany od 1992 roku. Szczególną estymą wśród kierowców cieszyła się odmiana hatchback, która swoją popularność zawdzięczała niskiej masie własnej oraz dobrym właściwościom jezdnym.

W zależności od regionu, japoński producent proponował inne jednostki napędowe. Najmniejszy był 75-konny motor 1,3 z podwójnym wałkiem rozrządu. Taką samą moc generował także motor 1,4, który był dostępny w wariancie 90-konnym.

Kopniakiem powstrzymał SUV-a pędzącego na pieszychKopniakiem powstrzymał SUV-a pędzącego na pieszychCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Najsłynniejszymi motorami oferowanymi przez Hondę była szeroka gama silników zarówno 1,5 i 1,6. Jedną z najpopularniejszych odmian poczciwych 1,5 l jednostek była posiadająca system zmiennych faz rozrządu VTEC-E. Oferowała ona właścicielowi moc 90 KM. Produkcję Civica piątej generacji zakończono w 1995 roku.

Każdy kierowca podczas jazdy samochodem powinien szczególnie uważać. Poniższe nagranie udowadnia, że podczas jazdy może dojść do wielu nieprzewidzianych zdarzeń.

Nie wiadomo dlaczego kierujący osobówką tak długo zwlekał ze zmianą biegów, jednak ten fakt nie jest najistotniejszy. Kluczowym momentem będzie finalizacja ryzykownego manewru. Gdy wydawało się, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, nagle dochodzi o potwornej niespodzianki.

A jak wy zachowalibyście się w takiej sytuacji. Ostatecznie kierowca zachował zimną krew i doskonale wybrnął z sytuacji. Patrząc na nagranie można śmiało stwierdzić, że ta awaria mogła zakończyć się gigantyczną tragedią.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Groźny incydent na Zakręcie Mistrzów. Samochód dosłownie wystrzelił w powietrze - WideoGroźny incydent na Zakręcie Mistrzów. Samochód dosłownie wystrzelił w powietrze - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł