Wypadek
Źródło: Policja.pl

Dramatyczny wypadek na Podlasiu. Młody kierowca potrącił dwie dziewczynki na przejściu dla pieszych

Piotr DutkaPiotr Dutka
25 Grudnia 2020

Wypadek na Podlasiu zakończył się prawdziwym dramatem. Samochód osobowy potrącił dwie dziewczynki przechodzące na przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że weszły na jezdnię mając zielone światło.

Wypadek na Podlasiu. Dwie dziewczynki zostały potrącone przez samochód osobowy.

Niestety, ale incydenty drogowe z udziałem pieszych są powszechne na polskich drogach. Chwila nieuwagi oraz brak odpowiedniej koncentracji mogą doprowadzić do ogromnej tragedii.

Do koszmarnego wypadku doszło w środę 23 grudnia w miejscowości Grajewo w województwie Podlaskim. Samochód osobowy potrącił dwie dziewczynki przechodzące przez pasy.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Piłsudskiego w Grajewie.

Wstępne ustalenia policji są jednoznaczne. Dwie nastolatki w wieku 11 oraz 13 przechodziły przez przejście dla pieszych. W momencie pokonywania drogi zostały potrącone przez samochód.

Wielka tragedia na DK74. Kierowca ciężarówki zginął w koszmarnych okolicznościachWielka tragedia na DK74. Kierowca ciężarówki zginął w koszmarnych okolicznościachCzytaj dalej

Według informacji przekazanych przez rzecznika podlaskiej policji Tomasza Krupy, dziewczynki trafiły do najbliższego szpitala.

Wypadek mógł zakończyć się tragicznie. 26-letni kierowca w momencie zdarzenia był trzeźwy.

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że podczas przechodzenia przez jednię miały zielone światło. Nie wiadomo dokładnie, co było bezpośrednią przyczyną potrącenia.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. Szczególnie w okresie świątecznym jesteśmy narażeni na niebezpieczne zdarzenia na drodze. Jako kierowcy, ale także piesi musimy zachować bezwzględną czujność.

Niestety, ale przypadek z Grajewa nie jest jednym koszmarnym zdarzeniem, które miało miejsce w ostatnich dniach na polskich drogach. W miejscowości Stare Juchy SUV z ogromną siłą wbił się w Opla Corsę.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł