Wypadek TIR
Źródło: łódzka policja

Wielka tragedia na DK74. Kierowca ciężarówki zginął w koszmarnych okolicznościach

Piotr DutkaPiotr Dutka
22 Grudnia 2020

Wypadek do którego doszło na DK74 jest po prostu przerażający. Do tragedii doszło poprzez najechanie na tył skręcającej ciężarówki. 62-letni kierowca zginął w koszmarnych okolicznościach. Policja wyjaśnia dokładne okoliczności tego dramatycznego zdarzenia.

Wypadek na DK74. Doszło do najechania na skręcającą ciężarówkę. 62-latek nie miał szans na przeżycie.

Niestety, ale wypadki drogowe na naszych polskich drogach to bardzo częste, a zarazem przykre zjawisko. Nie od dziś wiadomo, że o tragedię nie jest trudno. Chwila nieuwagi może zdecydować o życiu i śmierci.

Do przerażającego zdarzenia doszło w poniedziałek 21 grudnia na drodze krajowej numer 74. Śmierć poniósł tam 62-letni kierowca ciężarówki, który najechał na tył poprzedzającego pojazdu ciężarowego.

Sytuacja miała miejsce krótko po godzinie 13, w miejscowości Krasowa na trasie pomiędzy Bełchatowem a Wieluniem.

Wypadek TIR

Dwa samochody ciężarowe podróżowały w tym samym kierunku, Scania z wywrotką oraz Mercedes z silosem. Według informacji podanych na portalu 40ton.net, kierowca pierwszej ciężarówki zamierzał skręcić w lewą stronę. Według ustaleń, kierowca włączył kierunkowskaz oraz wykonał manewr w prawidłowy sposób.

Lubelskie. Kobieta zakończyła swoją podróż na drzewieLubelskie. Kobieta zakończyła swoją podróż na drzewieCzytaj dalej

Kierujący drugą z ciężarówek nie zareagował odpowiednio, nie zdążył wyhamować i doszło do wielkiej tragedii.

Wypadek zakończył się tragedią. Kierowca jednej z ciężarówek nie zdążył odpowiednio zareagować.

Ciężarowy Mercedes uległ sporym uszkodzeniom. W wyniku zderzenia, pojazd wpadł na jedną z przydrożnych posesji, uszkadzając ogrodzenie.

Wypadek TIR

Niestety, ale w wyniku tego incydentu drogowego, życie stracił 62-letni kierowca Mercedesa, który nie zdołał zareagować w porę. Pomimo ogromnego wysiłku lekarzy, życia mężczyzny nie udało się uratować.

43-letni kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń. W momencie zdarzenia był trzeźwy i nie wymagał specjalistycznej pomocy lekarskiej.

Niestety, ale nie jest to jedyny tragiczny wypadek w ostatnim czasie. W poniedziałek w Płocku, na drodze zginęła kobieta, a jedna osoba trafiła do szpitala

Źródło:łódzka policja

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł