Wypadek
Źródło: AutemSzanujeZasady

Tak kończy się jazda z niezabezpieczonym ładunkiem. Płyta ścięła kabinę jak gilotyna - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
22 Grudnia 2020

Wypadek do którego doszło w jednym z chińskich miast po prostu mrozi krew w żyłach. Na nagraniu widzimy jak poważne konsekwencje ma nieodpowiednie zabezpieczenie ładunku. Niestety, ale w tym przypadku najprawdopodobniej kierowca zapłacił największą cenę.

Wypadek na skrzyżowaniu może przerażać. Niezabezpieczony ładunek ściął kabinę jak gilotyna.

Podstawową rzeczą, która obwiązuje podczas przewozu towaru to jego odpowiednie zabezpieczenie. Niestety, ale nie spełnienie tego prostego warunku może skutkować koszmarnymi konsekwencjami.

Zabezpieczenie towaru jest niezwykle istotne. Może on ulec uszkodzeniu, ale także stanowić poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, jak również samego kierowcy, który nie dopełnił procedur BHP.

Polskie prawo jednoznacznie wskazuje, że kto sprowadza katastrofę w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Jeżeli dojdzie do sytuacji w której ładunek, który nie został odpowiednio przymocowany spowoduje ogromne szkody, bądź ucierpi przez niego wiele osób, kierującemu grozi kara więzienia. Do takiego tragicznego zdarzenia doszło w jednym z chińskich miast.

Lubelskie. Kobieta zakończyła swoją podróż na drzewieLubelskie. Kobieta zakończyła swoją podróż na drzewieCzytaj dalej

Wypadek z niezabezpieczonym ładunkiem. Kierowca ciężarówki zapłacił wysoką cenę.

Kierowca z Chin nie dopełnił swoich obowiązków i nie zabezpieczył przewożonego ładunku w odpowiedni sposób. Niestety, był to błąd, który najprawdopodobniej kosztował go życie.

Nagranie przedstawia przerażający wypadek. Mężczyzna był zmuszony gwałtownie zahamować przed skrzyżowaniem, bo nagle zapaliło się czerwone światło.

Wywołało to swojego rodzaju reakcję łańcuchową. Metalowa płyta, która była przewożona na naczepie, zaczęła się przemieszczać w kierunku kabiny kierowcy.

Na nagraniu dokładnie widać, że ładunek ważący kilka ton ściął szoferkę bez najmniejszego problemu. Nie wiadomo dokładnie czy kierowca wyszedł z tego wypadku cało, aczkolwiek są na to bardzo małe szanse.

Pewne jest to, że gdyby ładunek został zabezpieczony w odpowiedni sposób, do tego koszmarnego zdarzenia by nie doszło. Niestety, ale jedna zła decyzja bądź chwila nieuwagi mogą zakończyć się ogromną tragedią.

Źródło: AutemSzanujeZasady

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł