Wypadek Podkarpacie
Źródło: Policja Podkarpacka

Matiz dachował w rzece. 20-latka została uratowana w ostatniej chwili

Piotr DutkaPiotr Dutka
22 Stycznia 2021

Wypadki w okresie zimowym to bardzo częste zjawisko, które niestety w sporej części przypadków kończą się w dramatyczny sposób. Nie inaczej było i tym razem. W miejscowości Mchawa na Podkarpaciu, 20-letnia dziewczyna dachowała swoim matizem w okolicznej rzece. Mogło dojść do ogromnej tragedii.

Wypadek na Podkarpaciu. 20-latka w ostatniej chwili uniknęła nieuchronnej śmierci.

Gdy na drogach zimowa aura nie trudno o poważny wypadek. Niestety, ale w sporej ilości przypadków, takie incydenty kończą się po prostu w tragiczny sposób.

Bardzo boleśnie przekonała się o tym pewna 20-latka, która padła ofiarą niekorzystnych warunków pogodowych. Kierująca osobowym Daewoo Matizem straciła panowanie nad pojazdem i spadła z mostu do rzeki.

Do tego niezwykle groźnego zdarzenie doszło w sobotę 16 stycznia w Mchawie na Podkarpaciu. Około godziny 15.30 mieszkanka pobliskiego Zahoczewia, na zakręcie straciła panowanie nad pojazdem. Finalnie samochód spadł z mostu i dachował w pobliskiej rzece.

Osobowy Matiz przez dłuższą chwilę leżał na dachu stwarzając realne zagrożenie utonięcia kierującej. Potrzebna była natychmiastowa pomoc, ponieważ tak naprawdę każda sekunda była na wagę złota.

Nastoletni kierowca doprowadził do tragedii. Młoda mama zginęła w koszmarnych okolicznościach - WideoNastoletni kierowca doprowadził do tragedii. Młoda mama zginęła w koszmarnych okolicznościach - WideoCzytaj dalej

Na szczęście przejeżdżająca obok kobieta zatrzymała się i wezwała pomoc. Na miejscu bardzo szybko zjawiły się zastępy strażaków z Baligrodu i Leska. Dzięki ich pomocy 20-latkę udało się wydostać z uszkodzonego pojazdu.

Policja Podkarpacka

fot. Policja Podkarpacka

Wypadek, mógł zakończyć się tragicznie. Młoda kobieta przeżyła dramatyczny wypadek.

Wiadomo, że 20-latka z urazem kręgosłupa trafiła do lokalnego szpitala. Jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Policja ostrzega kierowców przed niekorzystnymi warunkami na polskich drogach. Apeluje również o bezpieczeństwo i odpowiedzialną jazdę. W złych warunkach pogodowych, które panują szczególnie w okresie zimowych musimy radykalnie ograniczyć prędkość i zachować odpowiednie odstępy między pojazdami.

Pamiętajmy, że droga hamowania znacznie się wydłuża i łatwo stracić panowanie nad pojazdem – mówi podinspektor Krzysztof Dymura z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Niestety, ale incydent z Mchawy nie był jednym, który miał miejsce w ostatnim czasie w naszym kraju. W miejscowości Strzelce Małe samochód ciężarowy wjechał w osobówkę. Pod wpływem uderzenia uderzyła ona w ludzi, którzy stali przed jedną z tamtejszych posesji.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł