Wypadek WIeliczka
Źródło: Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Tragedia pod Wieliczką. Młody mężczyzna zginął w przerażających okolicznościach

Piotr DutkaPiotr Dutka
20 Grudnia 2020

Wypadek do którego doszło w jednej z pod wielickich miejscowości, Zagórze zakończył się ogromną tragedią, W wyniku zderzenia samochodu osobowego z busem zginęła jedna osoba a 10 zostało rannych. Ofiarą tego dramatu jest 24-letni młody mężczyzna.

Wypadek pod Wieliczką. Zderzenie busa z samochodem osobowym zakończyło się ogromną tragedią. Zginął młody mężczyzna.

Do ogromnej tragedii doszło na drodze krajowej numer 94 w Małopolsce. W miejscowości Zagórze doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z busem przewożącym ludzi.

Według wstępnych ustaleń policji, bezpośrednią przyczyną tej ogromnej tragedii mogły być złe warunki panujące wówczas na drodze.

Pierwsze ustalenia mówią o tym, że to kierujący osobowym fordem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i z impetem uderzył w busa.

W wyniku zderzenia, swoje życie stracił młody, 24-letni mężczyzna. Niestety pomimo ogromnego wysiłku służb medycznych jego życia nie udało się uratować.

Wypadek miał koszmarne konsekwencje. Poszkodowanych zostało kilkanaście osób.

Lubelskie. Kobieta zakończyła swoją podróż na drzewieLubelskie. Kobieta zakończyła swoją podróż na drzewieCzytaj dalej

Poszkodowanych zostało około 10 osób. Wszyscy to pasażerowie busa, który jechał od strony Bochni w kierunku Krakowa. Ciężej ranni zostali przetransportowani do najbliższego szpitala.

Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

fot. Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie


Siedem osób z busa zostało przetransportowanych do szpitali. Pasażerowie odnieśli różne obrażenia: złamania, urazy głowy, kończyn - przekazał asp. Paweł Tomasik.

W sobotę w całej Małopolsce panowały bardzo trudne warunki na lokalnych drogach. Odczuwalna temperatura oscylowała w okolicach zera stopni, drogi były bardzo śliskie a na zewnątrz zalegała bardzo gęsta mgła.

Droga krajowa nr 94 była nieprzejezdna w obie strony w rejonie wypadku przez ponad trzy godziny.

Policja pod nadzorem prokuratora będzie wyjaśniać przyczyny tego tragicznego wypadku. Mundurowi apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Drogowe tragedie na oblodzonych trasach to niestety, bardzo częsty widok na polskich drogach.

fot. Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł