Wypadek w Zadolu. Zginął pieszy
Źródło: Materiały Policyjne

Pieszy na środku drogi. Koszmarny wypadek na drodze

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
15 Grudnia 2020

Wypadek w Zadolu. Pieszy potrącony przez Audi - sprawczyni wypadku twierdzi, że szedł środkiem jezdni. Trudne warunki uniemożliwiły jej zareagowanie w porę. Według relacji kobiety, ofiara ubrana była w kamizelkę odblaskową, ale ograniczona widoczność i śliska droga uniemożliwiły jej zareagowanie w porę.

W Zadolu pod osłoną nocy doszło do tragicznego wypadku, w którym potrącony pieszy z Opola Lubelskiego stracił życie. Kierującej grozi nawet kara więzienia.

Śmiertelne potrącenie miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek (13-14 grudnia) w Zadolu. O zdarzeniu zostali zawiadomieni przed godziną 1:00 policjanci. Zgłaszającą była kierująca autem, które uderzyło w pieszego. Kobieta przekazała im, że osoba, w którą przez przypadek wjechała, nie żyje. Na miejsce tragedii wysłano funkcjonariuszy.

44-latka jechała z Zadola w kierunku Kluczkowic. Niska temperatura i mgła spowodowały pojawienie się trudnych warunków na drodze. Kobieta nie zauważyła idącego 59-latka, pomimo tego, że ubrany był w kamizelkę odblaskową. Niestety kierująca nie zdążyła wyhamować i uderzyła w niego swoim pojazdem.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Wypadek w Zadolu. Pieszy szedł środkiem jezdni

Nie wiadomo, jaki będzie finał sprawy. Zdaniem kobiety pieszy poruszał się środkiem jezdni, a nie poboczem drogi. Policjanci wykonywali na miejscu czynności pod nadzorem prokuratora, lekarza i biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca była trzeźwa. Za nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi jej kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wszystko po cichu, za plecami Polaków. Rząd chce podnieść opłaty za samochody, eksperci biją na alarmWszystko po cichu, za plecami Polaków. Rząd chce podnieść opłaty za samochody, eksperci biją na alarmCzytaj dalej

Sytuacja jest bardzo skomplikowana. Jeśli pieszy rzeczywiście szedł środkiem jezdni, to ponosi on po części winę za ten tragiczny wypadek. Z drugiej strony ubrany był w kamizelkę odblaskową, a więc powinien być widoczny ze znacznej odległości. Możliwe, że trudne warunki na drodze oraz niedostosowana do nich prędkość, również zdecydowały o smutnym finale zdarzenia drogowego. Niestety pieszym często brakuje wyobraźni, o czym pisaliśmy raptem wczoraj...

Wypadek w Zadolu. Policja apeluje do kierowców

Policja apeluje do kierowców o ostrożność i rozwagę. Gęste mgły i zamarzające deszcze charakterystyczne dla aktualnej pory roku tworzą bardzo trudne warunki na drodze, w których o wypadek nietrudno. Policjanci podkreślają, że ich zignorowanie może zakończyć się tragedią.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł