Wypadek Durban
Źródło: Daily Mail

Rozpędzony TIR doprowadził do ogromnej tragedii. Zginęło kilkadziesiąt osób - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
10 Lutego 2021

Wypadek, który przedstawia poniższe nagranie, miał miejsce w Durbanie w RPA. Jeden błąd doprowadził do gigantycznej tragedii i cierpienia wielu osób. Ciężarówka przejechała na czerwonym świetle i miażdżyła wszystko, co stanęło na jej drodze. 22 osoby zginęły w strasznych okolicznościach.

Wypadek, który zakończył się ogromną tragedią. Ciężarówka wjechała w grupę samochodów czekających na skrzyżowaniu. Zginęły 22 osoby.

Do gigantycznej tragedii doszło w Durbanie w Republice Południowej Afryki. 22 osoby zginęły w koszmarnych okolicznościach na jednym z tamtejszych skrzyżowań. Rozpędzona ciężarówka wjechała w samochody czekające na światłach. Wiadomo, że kierowca złamał prawo i przejechał na czerwonym świetle.

Relacja jednego z kierowców dosłownie mrozi krew w żyłach. „Rozmawiałem z żoną tuż przed wjazdem na M13. Gdy oderwaliśmy oczy, przez chwilę dostrzegłem światło ciężarówki. To stało się tak szybko".

Finalnie doszło do jej zderzenia z czterema taksówkami, a także dwoma innymi samochodami. Kierowca TIR-a został zatrzymany i oskarżony o bezpośrednie spowodowanie tego dramatycznego wypadku.

Pomimo faktu, że ta tragedia miała miejsce jakiś czas temu, warto ją przywołać, by w skuteczny sposób zobrazować, że nadmierna prędkość oraz brak odpowiedniego skupienia na drodze może zakończyć prawdziwym koszmarem.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Zeznania świadków zdarzenia po prostu jeżą włos na głowie. Pod wpływem uderzenia ludzie wylatywali z pojazdów. Szczątki poszkodowanych były porozrzucane w obrębie kilkudziesięciu metrów.

Moment zdarzenia został zarejestrowany przez jednego z kierowców, który czekając na skrzyżowaniu, cudem uniknął śmierci. Rozpędzona ciężarówka zmiażdżyła poprzedzające go samochody. Zatrzymała się po około 30 metrach.

Akcja ratunkowa trwała przez kilkanaście godzin. Do wydobycia zarówno rannych, jak i ciał ofiar potrzebny był specjalistyczny sprzęt hydrauliczny. 19 osób zginęło na miejscu, natomiast 3 zmarły po przetransportowaniu do placówki medycznej. Dodatkowo kilkanaście osób odniosło większe bądź mniejsze obrażenia.

Prawdopodobną przyczyną tej tragedii była poważna awaria hamulców. Wiadomo jednak, że także nadmierna prędkość oraz brak odpowiedniego skupienia miały wpływ na taki, a nie inny przebieg tego zdarzenia.

Warto wspomnieć o innym bardzo niebezpiecznym incydencie, który również miał miejsce w Republice Południowej Afryki. Audi TT z ogromną siłą wyleciało w powietrze, stwarzając ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Młoda kobieta, która kierowała pojazdem, cudem przeżyła tej wypadek.

Samochód z ogromną siłą uderzył w ogrodzenie, a także sporych rozmiarów bilbord. Lądowanie było tak bolesne, że samochodu praktycznie nic nie zostało.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł