Wypadek Lada
Źródło: Youtube

Niewiarygodny wypadek. Kierowca przeżył czołowe zderzenie z rozpędzonym TIR-em - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
2 Grudnia 2020

Wypadek, który jest idealnym przykładem, że jedna zła decyzja może okazać się tragiczna w skutkach. Kierowca tej osobówki miał sporo szczęścia. Nieudane wyprzedzanie zakończyło się czołowym zderzeniem z TIR-em. Mogło dojść do wielkiej tragedii.

Wypadek, który mógł skończyć się prawdziwym dramatem. Kierowca oszukał swoje przeznaczenie. Przeżył czołowe zderzenie z rozpędzonym TIR-em.

Czasami na publicznych drogach dochodzi o niezwykle nietypowych incydentów. W większości są one spowodowane kompletnym brakiem nieodpowiedzialności oraz brawurą. Tak było i w tym konkretnym przypadku.

Każdy z nas wie, że rosyjskie drogi są jednymi z najniebezpieczniejszych z na całym świecie. Nagrania z kamerek umieszczonych w samochodach udowadniają tą tezę. Przez wiele lat w internecie przewinęło się multum nagrań, które dosłownie mrożą krew w żyłach. Rosja to dosłownie stan umysłu

Wideo ma swoje lata, aczkolwiek ma w sobie ponadczasowe przesłanie. Widać na nim jak na dłoni jak poważne konsekwencję mogą mieć głupie decyzje podejmowane przez niektórych kierowców.

Teksty wybrane dla Ciebie

Sprawca wypadku to młody mężczyzna, który postanowił szaleć na publicznej drodze wysłużoną Ładą 2101. Jest to pojazd niezwykle popularny za naszą wschodnią granicą, dlatego większość wypadków z Rosji, kojarzy się nam właśnie z tym modelem.

Nie wiadomo, czy kierowca zdecydował się na bardzo nierozsądny manewr wyprzedzania, czy też omijał jakąś przeszkodę, która znajdowała się na drodze. Finał tego zdarzenia mógł być po prostu dramatyczny.

W pewnym momencie, podczas manewru wyprzedzania, stracił kontrolę nad swoim pojazdem i z impetem wjechał pod rozpędzonego TIR-a.

Jarosław Kaczyński niczym Trump. Przyjechał na mszę w obstawie czterech samochodówJarosław Kaczyński niczym Trump. Przyjechał na mszę w obstawie czterech samochodówCzytaj dalej

W 9 na 10 przypadków po takim zderzeniu z samochodu praktycznie nie zostałoby nic, a kierowca zginąłby na miejscu. Nie tym razem. Kierowca wyszedł z niego bez szwanku. Ostatecznie opuścił pojazd wychodząc przez rozbitą szybę.

Rosyjskie media, które żywo zainteresowały się sprawą podały, że w pojeździe znajdował się również pasażer. Doznał on jedynie bardzo drobnych urazów w postaci siniaków.

Kierowca trafił do szpitala, ponieważ miał złamanych kilka żeber. To prawdziwy cud, że to wyprzedzanie pomiędzy dwoma autobusami nie zakończyło się gigantyczną tragedią.

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł