ZDrogi.pl > Katalog pojazdów > Bardzo rzadki Aston Martin trafił na sprzedaż. Cena dosłownie zwala z nóg
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:00

Bardzo rzadki Aston Martin trafił na sprzedaż. Cena dosłownie zwala z nóg

 V12 Vantage V600
HWM Aston Martin

Jeden z zaledwie siedmiu modeli Aston Martin V12 Vantage V600 Roadster jest wystawiony na sprzedaż w Wielkiej Brytanii. Jego cena jest po prostu oszałamiająca. Potencjalny właściciel będzie musiał wydać aż 990 000 funtów.

Aston Martin to marka, która od dziesiątek lat pracuje na szacunek, a także uwielbienie motoryzacyjnych fanów. Nie od dziś wiadomo, że popularność samochodów z Gaydon wykracza poza terytorium Wielkiej Brytanii i obejmuje cały świat.

Firma zaprezentowała model V12 Vantage V600 w połowie 2018 roku. Łącznie na publiczne drogi wyjechało siedem coupe oraz siedem roadsterów. 

>

Jak wiadomo, prace nad tymi wyjątkowymi egzemplarzami nadzorował specjalny dział Q. Warto podkreślić, że samochód, który został wystawiony na sprzedaż, ma unikalną karoserię wykonaną z włókna węglowego, specjalnie przygotowaną maskę, przeprojektowane boki, a także zupełnie innym tylnym dyfuzorem.

>

W tym konkretnym modelu zastosowanie malowanie lakierem Slipstream Green, który nadaje pojazdowi niezwykłej gracji.

Wewnątrz kabiny można zauważyć akcenty z matowego włókna węglowego. Zastosowano również żółte kontrastowe szwy, lekkie fotele kubełkowe. Wyjątkowy jest także środkowy podłokietnik, który jest obszyty specjalną skórą.

>

Warto zaznaczyć, że wystawiony egzemplarz przejechał jedynie 3200 km. Jego pierwszy i jedyny właściciel zaznacza, że został kupiony za 1,4 miliona funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje niebagatelną kwotę 7538984 złotych.

Aktualna cena, która widnieje w ogłoszeniu oscyluje w okolicach 5,33 mln złotych.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że V12 Vantage V600 to pełnokrwista bestia. 6-litrowe wolnossące V12 generuje niebagatelną moc 600 KM.

>

Ciekawym smaczkiem, który może zachwycić przyszłego właściciela jest fakt, że samochód jest wyposażony w sześciobiegową manualną skrzynią biegów przekazującą moc na tylne koła. Sprzedażą pojazdu zajmuje się HWM Aston Martin z siedzibą w Londynie.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl