ZDrogi.pl > Aktualności > Trudno uwierzyć w to, co pasażerowie znaleźli w olsztyńskim autobusie
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:04

Trudno uwierzyć w to, co pasażerowie znaleźli w olsztyńskim autobusie

W olsztyńskim autobusie rosną grzyby. Zaskakujące odkrycie jednej z pasażerek
zDrogi.pl

Gdy pasażerka olsztyńskiej komunikacji miejskiej spojrzała pod nogi... zamarła. W jednym z pojazdów kursujących po mieście rosły... grzyby. Trudno uwierzyć w to, że do takiej sytuacji doszło w pojeździe, z którego codziennie korzystają setki osób.

Zdjęcie opublikowała „Gazeta Olsztyńska” - dostała je od jednej z czytelniczek, która podróżuje tzw. zbiorkomem. Na grzyby natrafiła w autobusie linii 130 - wyrastały sobie beztrosko spod autobusowej listwy.

Jak zapewnia MPK Olsztyn, autobusy i tramwaje są dezynfekowane codziennie od marca ubiegłego roku, od początku pandemii. Przecierane są wszystkie powierzchnie wewnątrz (poręcze, oparcia foteli i biletomaty), wnętrze autobusów i tramwajów jest zamgławiane preparatami biobójczymi.

Przyciski zewnętrzne także są dezynfekowane. Dodatkowo autobusy i tramwaje są ozonowane. Pojazdy MPK Olsztyn są więc niemal sterylnie czyste - cytuje oświadczenie MPK „Gazeta Olsztyńska".

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Zagrzybiony autobus nie należał do MPK Olsztyn

Jak ustalił portal olsztyn.com.pl, taka sytuacja miała mieć miejsce w pojeździe firmy Irex. Okazało się, że brudny miał być cały pojazd. Zapytano przewoźnika o rosnące w autobusie grzyby i częstotliwość sprzątania pojazdów.

- Myślałem, że nic mnie nie zaskoczy, a jednak. Każdorazowo po zjeździe autobus jest sprzątany. Odpowiada za to firma zewnętrzna. Ponadto jest niemożliwe, aby rosły grzyby w autobusie – powiedział nam Daniel Żmijewski, kierownik firmy Irex.

Skąd zatem grzyby?

>

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: gazetaolsztynska.pl

Tagi: Motoryzacja