ZDrogi.pl
KPP Lubin

KPP Lubin

Tragiczny finał wymuszenia pierwszeństwa. Senior na motorowerze wjechał pod osobówkę

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Chwila nieuwagi przesądziła o koszmarnych incydencie, do którego doszło w weekend w miejscowości Chróstnik. Pewien motorowerzysta wjechał wprost pod samochód osobowy. Niestety, ale nie miał żadnych szans na przeżycie.

Rozwaga, a także stosowanie się do obowiązujących przepisów mogą uchronić wszystkich zmotoryzowanych przed niebezpiecznymi incydentami drogowymi. Niestety, ale niektórzy uczestnicy ruchu drogowego lekceważą zarówno znaki, jak i same przepisy. Takie zachowanie może skutkować licznymi incydentami na publicznych trasach.

Świadczy o tym tragiczny wypadek, do którego doszło w poniedziałek 7 czerwca w centrum Chróstnika (woj. dolnośląskie). 63-letni motorowerzysta wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wjechał wprost pod samochód osobowy marki audi.

23-letni kierowca niemieckiej osobówki od razu rzucił się z pomocą poszkodowanemu, starając się udzielić niezbędnej pomocy. Gdy na miejsce dotarli funkcjonariusze drogówki z lubińskiej komendy, przejęli wówczas miejsce zdarzenia i kontynuowali próbę reanimacji.

OSP Szczutowo

Potworne zderzenie dwóch motocyklistów. Jeden z nich zginął na miejscu

CZYTAJ DALEJ

Pomimo usilnych starań ekipy medycznej, życia 63-latka nie udało się uratować. Niestety, ale odniesione obrażenia okazały się zbyt poważne.

Na miejscu incydentu przez kilka godzin pracowali lokalni mundurowi, którzy pod nadzorem prokuratora starali się ustalić dokładne okoliczności, jak i przyczyny tego wypadku.

Wiadomo, że w momencie zdarzenia, młody kierowca audi był trzeźwy. Jego pojazd został zabezpieczony do dalszych działań.

KPP Lubin

KPP Lubin

Wiele wskazuje na to, że bezpośrednią przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie się do znaków i wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez 63-latka.

W związku z tym zdarzeniem policjanci apelują do wszystkich zmotoryzowanych o zachowanie szczególnej ostrożności, a także przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Dolnośląska Policja

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.plPodobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >