ZDrogi.pl
Tragedia pod Bytowem

OSP Borzytuchom

Tragedia pod Bytowem. Dwóch nastolatków zginęło tuż przed świętami

23 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Tragedia pod Bytowem. Dwóch nastolatków zginęło na miejscu - również strażacy jadący na miejsce mieli wypadek. To ogromny cios dla bliskich nastolatków - stracili życie dwa dni przed świętami.

Tragiczny wypadek między Bytowem a Borzytuchomiem (woj. pomorskie). Dwa samochody osobowe zderzyły się ze sobą - jeden z nich uderzył w drzewo. Na miejscu zginęły dwie osoby - to nastolatkowie w wieku 17 i 19 lat. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal ibytów.pl, zmarli to bracia ze wsi Chotkowo, w gminie Borzytuchom.

To ogromna tragedia dla ich bliskich. Chłopcy zginęli tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Do zdarzenia doszło we wtorek przed godz. 22. Prawdopodobnie młody kierowca Volkswagena Passata podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w wyprzedzanego Forda. Następnie Volkswagen z dwójką nastolatków zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Tragedia pod Bytowem. Zginęło dwóch nastolatków

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że najprawdopodobniej kierujący pojazdem marki Volkswagen podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, zderzył się bocznie z kierującym pojazdem marki Ford, a następnie uderzył w drzewo i dachował. Niestety kierujący Volkswagenem i pasażer zginęli na miejscu - potwierdza w rozmowie z portalem Fakt.pl sierż. Dawid Łaszcz, pełniący obowiązki oficera prasowego w Komendzie Powiatowej Policji w Bytowie.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Po wypadku droga była nieprzejezdna przez sześć kolejnych godzin.

- Chłopcy byli mieszkańcami powiatu bytowskiego, niestety zmarli na miejscu. Nie mamy informacji, aby były dodatkowe okoliczności zdarzenia związane z nietrzeźwością. Mężczyzna siedzący za kierownicą drugiego samochodu nie odniósł żadnych obrażeń. Ten drugi pojazd także jest zarejestrowany w powiecie bytowskim - tłumaczy mł. bryg. Fryderyk Mach, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w rozmowie z portalem ibytow.pl.

Strażacy rozbili się w drodze na miejsce wypadku

Do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia doszło z udziałem wozów strażackich, które jechały na miejsce tego tragicznego wypadku. Jeden z pojazdów należących do OSP Borzytuchom uderzył w tył drugiego pojazdu, który był już na miejscu.

Jak poinformowała policja, kierowca samochodu strażackiego był trzeźwy. Dwóch strażaków z urazami nóg trafiło do szpitala - jeden z nich miał także uraz głowy. Życiu mężczyzn nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Policja ustala okoliczności również tego wypadku.

Podobne artykuły

Wypadek motocyklisty. Był pijany, dostał odszkodowanie

Aktualności

Pijany motocyklista z Łodzi zderzył się z samochodem. Dostał odszkodowanie

Czytaj więcej >
Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >