ZDrogi.pl > Katalog pojazdów > To oficjalne: Lamborghini wskrzesi jeden z najbardziej legendarnych modeli
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:00

To oficjalne: Lamborghini wskrzesi jeden z najbardziej legendarnych modeli

Lamborghini zapowiedziało powrót legendarnego modelu
YouTube: Carscoops

Już wkrótce obchodzić będziemy pięćdziesiątą rocznicę zaprezentowania jednego z najbardziej kultowych modeli legendarnego lamborghini. Choć produkcję auta rozpoczęto w 1974, to sam model przedstawiono w 1971 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Countach jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli marki spod znaku wściekłego byka. Model ten zdefiniował język stylistyczny marki, który kontynuowany jest do dziś. Obok miury i diablo, countach również jeden z najważniejszych modeli marki.

Producent z Sant'Agata oficjalnie potwierdził, że zamierza uczcić okrągłą rocznicę zaprezentowania modelu czymś wyjątkowym. Na ten moment nie zdradzono zbyt wielu szczegółów, ale firma opublikowała w sieci zdjęcie przykrytego płachtą modelu oraz krótki teaser, w którym słyszymy: „The new lamborghini countach is coming”.

Nowy model nosi oznaczenie LPI 800-4, co pozwala nam wywnioskować, że model będzie posiadał napęd hybrydowy o mocy około 800 KM i napęd na cztery koła.

Lamborghini Countach LPI 800-4, czyli nazwa zdradza, czego się spodziewać

LP to skrót od „longitudinal posterior”, co oznacza pojazd z silnikiem umieszczonym centralnie - dodatkowe „I” pochodzi od włoskiego „Ibrido”, czyli „hybrydowy". Dalej mamy „800”, które wprost sugeruje moc pojazdu i „4”, zawsze informujące nas o tym, że auto posiada napęd na cztery koła.

Łącząc puzzle, otrzymujemy „Hybrydowy samochód z napędem na cztery koła i silnikiem umieszczonym centralnie o mocy 800 KM".

Niestety, obecnie nie wiadomo, jak nowy countach może wyglądać. Najprawdopodobniej będzie to ściśle limitowany model - strzelamy, że powstanie w liczbie pięćdziesięciu sztuk (z okazji 50-lecia debiutu oryginalnego countacha).

Nowe lamborghini countach - co wiemy?

W sieci opublikowano zaledwie dwa zdjęcia i krótki filmik, z którego ciężko wywnioskować, jak nowy model może wyglądać.

Portal Supercar sugeruje, że nowy countach powstanie na platformie wykorzystanej przy budowie modelu lamborghini sian i będzie wyposażony w 6,5-litrowy silnik V12 wspomagany przez system mild-hybrid. Wydaje się to możliwe, ponieważ „dawca" dysponuje mocą 808 KM (602 kW / 819 PS).

Współczesny countach ma zostać zaprezentowany podczas Monterey Car Week, który trwa od 6 do 17 sierpnia. Najprawdopodobniej pojazd zostanie pokazany 14 sierpnia w ramach Concorso Italiano”.

Poniżej udostępniamy teaser lamborghini:

Źródło: carscoops.com

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl