SUV Jaguara
Źródło: CAR Tests

SUV, którego osiągi powodują szybsze bicie serca. Jest po prostu najszybszy na świecie

Piotr DutkaPiotr Dutka
28 Sierpnia 2020

SUV-y są w aktualnie prawdziwymi hitami sprzedaży. Jeden z nich, Jaguar F-Pace SVR jest murowanym kandydatem do tytułu najszybszego samochodu w segmencie. Zostanie wyprodukowany jedynie w 100 egzemplarzach, a szkoda, bo jest prawdziwą bestią.

SUV, który może być prawdziwym hitem. Jest najszybszy na świecie. Kosztuje małą fortunę.

Jaguar F-Pace SVR został stuningowany przez brytyjską firmę Lister i obdarzony oznaczeniem Stealth. Samochód będzie kosztować 539 000 zł. Wiadomo, że chętni na ten niezwykły model będą musieli zapłacić za niego o 169 000 więcej niż za sztandarową wersję F Pace SVR.

Lista zmian i modyfikacji jest naprawdę imponująca. SUV może pochwalić się ulepszonymi kołami, specjalny system filtracji powietrza, niestandardową chłodnicą i przeprojektowanym oprogramowaniem silnika. Sporo, nawet jak na SUV-a.

Tuning modelu F-Pace wygląda po prostu obłędnieTuning modelu F-Pace wygląda po prostu obłędnie
fot. Car Tests

5-litrowy silnik V8 generuje niebagatelną moc 666 KM i dysponuje momentem obrotowym w wysokości 720 Nm. Dodaje to dodatkowe 124 KM i 40 Nm w porównaniu do standardowej wersji. Takie modyfikacje pozwalają osiągnąć pierwszą setkę w 3,6 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 283 km/h.

Wideo - Kolejny efektowny przelot przez rondo. Koszmarny wypadek zakończony bolesnym lądowaniemWideo - Kolejny efektowny przelot przez rondo. Koszmarny wypadek zakończony bolesnym lądowaniemCzytaj dalej

Stealth to kolejny dowód na to, że jest najszybszym SUV-em z Wielkiej Brytanii. Ostatnio pokonał w wyścigu drag race na renomowanym torze testowym VMAX200 takie samochody jak Lamborghini Urus, Aston Martin DBX, czy Bentley Bentayga – przekazała brytyjska firma.

Tuning modelu F-Pace wygląda po prostu obłędniePowstanie jedyni 100 sztuk tego wyjątkowego modelu
fot. Car Tests

Ciekawą opcją jest aż 36 indywidualnych opcji kolorystycznych wnętrza oraz 90 opcji szycia. I właśnie dlatego bardzo możliwe, że nie będzie dwóch takich samych Jaguarów F-Pace SVR Stealth.

Zobacz także:

1. Kierowco, końcówkę wakacji mocno odczujesz w swoim portfelu. Paliwo może być droższe nawet o kilkadziesiąt groszy

2. Wideo - Zniszczył drogi jacht i samochód swojego szefa. Tak nie powinno się jeździć wózkiem widłowym

3. Dramat Patryka Vegi, skarbówka zainteresowała się jego Lamborghini. Trudno uwierzyć dlaczego

4. Zamiast do Francji, ciężarówka zawiozła imigrantów w okolice Białej Podlaskiej

5. Audi niczym czołg przebiło ścianę. Przerażające zdjęcia z Częstochowy

Następny artykuł