Samochód terenowy
Źródło: Reddit/Idiots in car

Wjechał terenówką na zamarznięty staw. Słono zapłacił za swoją głupotę - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
15 Lutego 2021

Wiele osób sądzie, że samochód terenowy poradzi sobie w praktycznie każdych okolicznościach. Pewien holenderski kierowca, znacznie przesadził z wiarą we własne umiejętności oraz możliwości samochodu. Postanowił wjechać na zamarznięty staw. Słono zapłacił za swoją głupotę.

Samochód terenowy wpadł do stawu. Kierowca sądził, że lód pod kołami wytrzyma ciężar pojazdu.

Nie od dziś wiadomo, że niektórzy kierowcy w bardzo nieodpowiedzialny sposób bawią się swoimi samochodami. Poniższy przykład prosto z Holandii idealnie potwierdzą tę tezę.

Wjeżdżanie na różnego rodzaju zamarznięte zbiorki jest obarczone sporym ryzykiem. Do takiego rodzaju zabaw są potrzebne odpowiednie przygotowania oraz nowoczesny sprzęt, który umożliwi zapewnienie bezpieczeństwa.

Pewien Holender kompletnie nie zdawał sobie z tego sprawy, ponieważ postanowił ryzykować własnym życiem dla chwili przyjemności. Jak się potem okazało, słono zapłacił za swoją głupotę.

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Freisland w Niderlandach. Jeden z tamtejszych sympatyków mocnych wrażeń zdecydował się na wjechanie na zamarznięty staw. Gdy oddalił się od brzegu, doszło do niebezpiecznego incydentu.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Lód nie wytrzymał obciążenia i załamał się pod samochodem. Pojazd poszedł na dno, co oczywiście nie jest zbyt dobrą wiadomością dla jego właściciela. Niestety, ale jego wydobycie będzie niezwykle trudne. Co ciekawe, mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Zanotował jedynie kąpiel w zimnym stawie.

Okoliczni mieszkańcy nie byli zbytnio zadowoleni, ponieważ zbiornik pełnił funkcję lodowiska dla lokalnych dzieci. Niestety, ale brak odpowiedzialności oraz głupota kierowcy terenówki skutecznie zniszczyły ferie wielu osób.

Jak wskazuje wiele osób, samochód na dnie stawu to groźna broń biologiczna, która może skutecznie zagrażać zarówno występującej tam faunie i florze.

Driving your car on ice from r/IdiotsInCars

Niestety, ale również i w naszym kraju mają miejsce podobne incydenty. Pewien kierowca Land Rovera Discovery wjechał na skute lodem jezioro. Gdy znajdował się około 20 metrów od brzegu, lodowa pokrywa pękła.

56-latek zdążył uciec, ale auto wpadło do wody. Do tego nietypowego zdarzenia doszło w piątek (12 lutego) około godziny 9 rano. Gdy na miejscu zjawili się policjanci widać było już jedynie dach pojazdu wystający nad powierzchnię.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł