ZDrogi.pl > Aktualności > Rozjuszony byk zniszczył terenówkę. W środku rodzina z małymi dziećmi - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:38

Rozjuszony byk zniszczył terenówkę. W środku rodzina z małymi dziećmi - Wideo

Byk atakuje samochód
Viral Hog

Nietypowe zdarzenie podczas hiszpańskiego festiwalu. Byk zaatakował terenówkę. 

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło podczas jednego z festiwali w hiszpańskiej prowincji Guadalajara. Moment incydentu został zarejestrowany przez jednego z widzów. Rozjuszony byk zaatakował samochód terenowy, który stał na poboczu.

Jak widać na wideo, wewnątrz pojazdu znajdowało się kilka osób, w tym małe dzieci. Początkowo zwierzę pobiegło dalej, nie zwracając uwagi na terenówkę. Jednak w pewnym momencie zawróciło i zaatakowało z ogromną siłą.

Nagranie ukazuje siłę byka, który bez problemu podniósł ciężki pojazd. Pasażerowie pechowej terenówki byli całkowicie przerażeni. Zwierzę za pomocą swoich rogów, przez kilka chwil mocowało się z mechanicznych przeciwnikiem.

Na filmiku widać, że ktoś rzucił w jego stronę flagą, być może po to, by odwrócić jego uwagę od demolowanego samochodu. Niestety, ale ten zabieg, nie przyniósł pożądanych rezultatów.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Okoliczni mieszkańcy gwizdali i wydawali głośne okrzyki. Być może miały one negatywny wpływ na zachowanie byka, który zdemolował terenówkę. 

Gehenna pasażerów, trwała około 20 sekund i bez wątpienia zostanie przez nich zapamiętana do końca życia. 

Warto podkreślić, że słynne przepędzanie byków (Encierro), jest popularne szczególnie w Hiszpanii oraz Portugalii. Są one wypuszczane ze specjalnej zagrody i kierowane wprost na arenę, gdzie biorą udział w walkach byków. 

Najsłynniejsze Encierro jest organizowane w Pampelunie i ma ono miejsce podczas świąt, potocznie zwanych sanfermines. Każdego dnia około 8 rano, kilkanaście byków przebiega przez specjalną trasę ulokowaną pomiędzy wąskimi uliczkami miasta.

 [EMBED-203]

undefinedundefined

Powiązane