Robert Kubica
Źródło: Formula 1

Robert Kubica ponownie w Formule 1? To bardzo możliwe. Musi spełnić jeden warunek

Piotr DutkaPiotr Dutka
26 Sierpnia 2020

Robert Kubica ponownie za sterami bolidu F1? Jak informuje Roger Benoit ze szwajcarskiego portalu blick.ch, jest na to realna szansa. W grze o cztery wolne miejsca na przyszły sezon jest aż 10 kierowców. Jednym z nich jest nasz rodak, Robert Kubica.

Robert Kubica wróci do F1? Jest jeden warunek. Szansa jest naprawdę spora.

Według dziennikarza portalu blick.ch Rogera Benoita Robert Kubica będzie walczył o jedno z czterech miejsc na przyszłoroczny sezon Formuły 1. Będzie jednym z dziesięciu kierowców, którzy będą liczyć się w walce o stołek w Królowej Motorsportu.

Teoretycznie wolne pozostają posady obu kierowców teamów Alfa Romeo Racing Orlen i Haasa. Bardzo prawdopodobne, że pojawi się również jedno miejsce w ekipie Aston Martin Racing Point. Faworytem wyścigu do tej posady jest jednak Sebastian Vettel.

Wideo - Kolejny efektowny przelot przez rondo. Koszmarny wypadek zakończony bolesnym lądowaniemWideo - Kolejny efektowny przelot przez rondo. Koszmarny wypadek zakończony bolesnym lądowaniemCzytaj dalej

Robert Kubica ma szansę na angaż albo w Alfie Romeo, albo w Haasie. Polak jest aktualnie kierowcą rezerwowym Alfy Romeo Racing Point. Warunek, który musi spełnić, by znów zasiąść w bolidzie F1, jest bardzo prosty. Pokonać rywali i udowodnić, że zasługuje na kolejną szansę w Królowej Motorsportu.

Poza Polakiem możliwymi kierowcami obu drużyn są: Romain Grosjean, Antonio Giovinazzi, Kimi Raikkonen oraz kierowcy Formuły 2 - Robert Schwarztman i syn Michaela Schumachera, Mick.

Zobacz także:

1. Przerażające nagranie. Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy mogło skończyć się wielką tragedią

2. Dramat Patryka Vegi, skarbówka zainteresowała się jego Lamborghini. Trudno uwierzyć dlaczego

3. Zamiast do Francji, ciężarówka zawiozła imigrantów w okolice Białej Podlaskiej

4. Wideo - Przerażający wypadek. Pociąg z gigantyczną siłą uderzył w ciężarówkę

5. Ile paliwa nalewają dystrybutory? Sprawdzono czterech gigantów. Wyniki są zaskakujące

Następny artykuł