ZDrogi.pl > Motorsport > Dwóch młodych Polaków w szkółce Saubera. Pomogła współpraca Orlenu i Alfy Romeo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:45

Dwóch młodych Polaków w szkółce Saubera. Pomogła współpraca Orlenu i Alfy Romeo

Robert Kubica następcy
Red Bull

Robert Kubica może mieć swoich następców. Dwóch młodych Polaków dołączyło do szkółki Saubera.

Współpraca Orlenu oraz Alfy Romeo jest aktywna na kilku polach. Nie dotyczy ona jedynie Formuły 1, ale również jest aktywna w sferze kartingu. W nowym sezonie 2021 do programu juniorskiego szwajcarskiego zespołu zostali włączeni Maciej Gładysz oraz Gustaw Wiśniewski.

Jak wiadomo, Orlen jest partnerem tytularnym Alfy Romeo już od roku. Jak wiadomo, efektywna współpraca będzie kontynuowana również w sezonie 2021. Na jej mocy, najsłynniejszy polski kierowca wyścigowy, Robert Kubica jest kierowcą testowym, a także trzecim wyborem ekipy z Hinwil.

Warto podkreślić, że współpraca polskiej spółki nie kończy się jedynie na działaniach względem Formuły 1 i osoby Roberta Kubicy. Na mocy kontraktu Orlen zabezpieczył również przyszłość polskiego motorsportu. Zadbał rozwój młodych kierowców. 

Młodzi, polscy kartingowcy otrzymali ogromną szansę. Mają możliwość dołączenia do jednej z najlepszych szkółek w Europie. Mowa oczywiście o akademii talentów Saubera.

[EMBED-366]

undefined

Poszukiwanie następców Roberta Kubicy nadal trwa. Dwóch młodych kartingowców dołączyło do ekipy z Hinwil.

Sauber Karting Team ogłosił właśnie, że w jego szeregach w roku 2021 w kategorii OKJ zobaczymy dwóch Polaków - Macieja Gładysza i Gustawa Wiśniewskiego.

Maciej Gładysz ma dopiero 12 lat i w ubiegłym roku wygrał WSK Open Cup w kategorii Mini. Był także trzeci w WSK Super Master Series oraz 6. w Champions Cup w Euro Series.

„Jestem bardzo zadowolony, że byłem najwyżej ocenianym kandydatem w trakcie selekcji przeprowadzanej przez Sauber Karting i Kart Republic i że wybrano mnie na sezon 2021. Przede mną duże wyzwanie w nowej kategorii Junior i nowym zespole, ale dam z siebie 100%. Wezmę udział w najważniejszych zawodach kartingowych, takich jak Mistrzostwa Świata i Europy, Champion of the Future i WSK” –poinformował  Gładysz.

Drugim kierowcą z Polski, który został wybrany do Sauber Karting Team i będzie jeździł w kategorii OK Junior jest Gustaw Wiśniewski, który jest rok starszy od swojego kolegi z zespołu. 

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

undefinedundefined