ZDrogi.pl
Prosta metoda za 5 zł pozwoli zabezpieczyć auto przed kradzieżą

YOUTUBE / KANAŁ BARTOSZ KOZIK

Folia na złodzieja. Wystarczy 5 zł, aby złodziej odszedł niepocieszony- Wideo

13 Października 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Niezależnie od tego, czy poruszamy się kilkunastoletnim autem, czy pod naszym domem parkuje „salonówka”, każdy z nas chciałby jak najlepiej zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą.

Złodzieje stosują coraz bardziej wymyślne metody przywłaszczania cudzej własności i coraz trudniej się przed ich działaniami ustrzec. Okazuje się, że na jedną z bardziej skomplikowanych metod istnieje proste rozwiązanie.

Policja stale ostrzega przed złodziejami, którzy stosując metodę „na walizkę”, kradną auta - najczęściej parkujące przy domach jednorodzinnych. Wystarczy prosty trik, aby skutecznie im to uniemożliwić.

Jak przypomina portal autokult.pl, bezkluczykowe systemy w nowoczesnych autach, choć bardzo wygodne, mają też pewne wady. Aby je otworzyć, wystarczy zbliżyć się na niewielką odległość od auta. Odpowiada za to kluczyk stale wysyłający specjalny sygnał, który następnie jest wykrywany przez odpowiednie moduły w samochodzie. Jeśli auto „rozpozna”, że zbliża się właściciel, zamki zostaną odryglowane.

To właśnie sygnał kluczyka przechwytują złodzieje przy użyciu urządzenia przypominającego walizkę.

Donald Tusk znowu łamie przepisy

Donald Tusk ponownie łamie przepisy. Przyłapano go na gorącym uczynku

CZYTAJ DALEJ

Wystarczy 5 zł i będziemy spokojniejsi

Metoda jest pozornie dość prosta. Jeden ze złodziei stoi przy aucie z nadajnikiem, drugi podchodzi do drzwi domu z urządzeniem do przechwytywania sygnału, w nadziei, że właściciel zostawił kluczyki w pobliżu wejścia. Urządzenie wyłapuje charakterystyczny kod klucza i wysyła go do „walizki”, która odtwarza sygnał w pobliżu auta.

Samochód uznaje, że zbliżył się właściciel i otwiera drzwi. Systemy bezkluczykowe pozwalają również na uruchomienie pojazdu bez wsadzania kluczyka do stacyjki. Wystarczy, zatem dojechać do dziupli bez gaszenia pojazdu.

Przed tą metodą da się zabezpieczyć w prosty sposób. Na rynku nie brakuje specjalnych etui, które blokują sygnał kluczyka i uniemożliwiają złodziejowi przechwycenie go. W rzeczywistości wystarczy... chować kluczyki do folii aluminiowej - co swego czasu proponowała polska policja.

Na podobne rozwiązanie wpadła jakiś czas temu, jeśli się nie mylę, KIA, która fabrycznie w ten sposób zabezpiecza etui kluczyków. Rozwiązanie takie jest proste, tanie i, co najważniejsze, skuteczne.

Jak wygląda kradzież auta metodą na walizkę? Zobacz na nagraniu poniżej:

Mercedes AMG SLS  Rowana Atkinsona/MercedesBlog

Motoryzacyjne ciekawostki, czyli najciekawsze auta Jasia Fasoli - Galeria

Rowan Atkinson, czyli serialowy Mr. Bean lub, po naszemu Jaś Fasola, jest wielkim fanem motoryzacji. Nie każdy sobie zdaje sprawę z tego, jak poważną kolekcją dysponuje powszechnie lubiany aktor.

Zobacz galerię >

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: autokult.pl

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Jak należy poprawnie korzystać z kierunkowskazów w trakcie wyprzedzania

Porady

Czy włączać kierunkowskaz przy wyprzedzaniu? Kierowcy często popełniają błąd

Czytaj więcej >
Kiedy pasażer może zostać ukarany mandatem?

Porady

Kiedy możemy otrzymać mandat za pasażera, a kiedy on zostanie ukarany?

Czytaj więcej >

Porady

Czy można objeżdżać rondo dookoła prawym pasem? Wielu kierowców popełnia prosty błąd

Czytaj więcej >
Wystarczy 170 zł, aby zyskać nowe uprawnienia. Wielu kierowcom ułatwi to życie

Porady

Wystarczy wydać 170 zł, aby zyskać nowe uprawnienia. Niewielu kierowców o tym wie

Czytaj więcej >
Jak uzyskać lepsze odszkodowanie?

Porady

Jak uzyskać lepsze odszkodowanie?

Czytaj więcej >
Kontrola drogowa pijana pracowniczka szpitala

Porady

Opony - za co możemy zostać ukarani. Obalamy popularny mit

Czytaj więcej >