ZDrogi.pl

YOUTUBE / KANAŁ BARTOSZ KOZIK

Folia na złodzieja. Wystarczy 5 zł, aby złodziej odszedł niepocieszony- Wideo

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Niezależnie od tego, czy poruszamy się kilkunastoletnim autem, czy pod naszym domem parkuje „salonówka”, każdy z nas chciałby jak najlepiej zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą.

Złodzieje stosują coraz bardziej wymyślne metody przywłaszczania cudzej własności i coraz trudniej się przed ich działaniami ustrzec. Okazuje się, że na jedną z bardziej skomplikowanych metod istnieje proste rozwiązanie.

Policja stale ostrzega przed złodziejami, którzy stosując metodę „na walizkę”, kradną auta - najczęściej parkujące przy domach jednorodzinnych. Wystarczy prosty trik, aby skutecznie im to uniemożliwić.

Jak przypomina portal autokult.pl, bezkluczykowe systemy w nowoczesnych autach, choć bardzo wygodne, mają też pewne wady. Aby je otworzyć, wystarczy zbliżyć się na niewielką odległość od auta. Odpowiada za to kluczyk stale wysyłający specjalny sygnał, który następnie jest wykrywany przez odpowiednie moduły w samochodzie. Jeśli auto „rozpozna”, że zbliża się właściciel, zamki zostaną odryglowane.

To właśnie sygnał kluczyka przechwytują złodzieje przy użyciu urządzenia przypominającego walizkę.

Wystarczy 5 zł i będziemy spokojniejsi

Metoda jest pozornie dość prosta. Jeden ze złodziei stoi przy aucie z nadajnikiem, drugi podchodzi do drzwi domu z urządzeniem do przechwytywania sygnału, w nadziei, że właściciel zostawił kluczyki w pobliżu wejścia. Urządzenie wyłapuje charakterystyczny kod klucza i wysyła go do „walizki”, która odtwarza sygnał w pobliżu auta.

Samochód uznaje, że zbliżył się właściciel i otwiera drzwi. Systemy bezkluczykowe pozwalają również na uruchomienie pojazdu bez wsadzania kluczyka do stacyjki. Wystarczy, zatem dojechać do dziupli bez gaszenia pojazdu.

Przed tą metodą da się zabezpieczyć w prosty sposób. Na rynku nie brakuje specjalnych etui, które blokują sygnał kluczyka i uniemożliwiają złodziejowi przechwycenie go. W rzeczywistości wystarczy... chować kluczyki do folii aluminiowej - co swego czasu proponowała polska policja.

Na podobne rozwiązanie wpadła jakiś czas temu, jeśli się nie mylę, KIA, która fabrycznie w ten sposób zabezpiecza etui kluczyków. Rozwiązanie takie jest proste, tanie i, co najważniejsze, skuteczne.

Jak wygląda kradzież auta metodą na walizkę? Zobacz na nagraniu poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: autokult.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Porady

Na tej „zagadce” poległo wielu kierowców. Wiedziałbyś, kto ma pierwszeństwo?
Czytaj więcej >

Porady

Garaż jako część domu czy osobny budynek - co wybrać?
Czytaj więcej >

Porady

Jak dobrać boks dachowy do samochodu?
Czytaj więcej >

Porady

Prawo jazdy z kodem 78. Sposób na szybki i prostszy egzamin
Czytaj więcej >

Porady

Jak uzyskać lepsze odszkodowanie?
Czytaj więcej >

Porady

Policjant może nas ukarać mandatem za gaśnicę, nawet jeśli mamy ją w aucie
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]