ZDrogi.pl > Katalog pojazdów > Premiera Tesli Roadster znów opóźniona. Auto trafi do klientów dopiero w 2023 roku
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:02

Premiera Tesli Roadster znów opóźniona. Auto trafi do klientów dopiero w 2023 roku

Tesla
Tesla

Elon Musk znów rozczarował swoich klientów. Premiera Tesli Roadster znów została przesunięta. Samochód zapowiedziany w 2017 roku trafi do klientów dopiero w 2023 roku. W najlepszym razie.

Przenosząc się do 2017 roku, kiedy to Tesla oficjalnie zapowiedziała produkcje modelu Roadster, każdy sympatyk motoryzacji był wniebowzięty. Dla zdecydowanej większości kierowców pomysł połączenia sportowego charakteru oraz elektrycznego napędu wydał się utopią.

Wraz z upływem lat na rynku pojawiło się wiele elektrycznych sportsmanów (Porsche Taycan, czy też Audi e-Tron.), a modelu Roadster wciąż próżno szukać na publicznych trasach.

Pojazd, który będzie mógł rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 1,9 sekundy, jego prędkość maksymalna ma formować się w okolicach 402 km/h, a wszystko przy zachowaniu imponującego zasięgu niemal 1000 km, wciąż pozostaje w sferze naszych marzeń.

>

Niestety, ale już 4 lata od oficjalnej zapowiedzi, Tesla Roadster wciąż pozostaje samochodem widmo, który nie ujrzy światła dziennego jeszcze przez co najmniej 2 lata.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Ekscentryczny Elon Musk podkreślił, że samochód trafi do klientów w 2023 roku, przy założeniu, że rok 2022 nie będzie okraszony poważnym kryzysem. Tak więc istnieje szansa, że premiera elektrycznego sprintera znów zostanie przesunięta.

>

Nie od dziś wiadomo, że projekt Roadstera jest traktowany przez szefostwo Tesli po macoszemu. Priorytetowymi projektami są słynny Cybertruck oraz elektryczny samochód ciężarowy Semi.

Musk podkreślał, że bieżący rok 2021 był bardzo ciężki, jeśli chodzi o dostępność mikrokontrolerów, co znacznie opóźniło wiele procesów produkcyjnych.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl - Rząd uchwalił zmiany. Znamy stanowisko w sprawie konfiskaty aut - Nowe Maserati jeszcze nie pokazano, a części już kupisz na Allegro - Kompakty podrożały od 2002 roku o ponad 60%

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Powiązane