ZDrogi.pl > Na drogach > Policyjny pościg za pijanym motocyklistą. Funkcjonariusz dopadł go... na damce
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:55

Policyjny pościg za pijanym motocyklistą. Funkcjonariusz dopadł go... na damce

Policjant na seledynowej damce zatrzymał pijanego motocyklistę
Materiały Policyjne

Policjanci z grupy Speed podczas patrolowania miasta Chełmżyca zauważyli motocyklistę, który poruszał się zdecydowanie szybciej, niż to dozwolone. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 30 km/h mężczyzna gnał 120 km/h.

Z oczywistych względów funkcjonariusze postanowili zatrzymać motocyklistę do kontroli i dali mu znak do zjazdu na pobocze.

Mimo do jasnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać. W pewnym momencie zjechał z asfaltu na drogę gruntową, a następnie kontynuował ucieczkę, jadąc przez pole.

Gdy kontynuowanie pościg za motocyklistą wydawało się niemożliwe, jeden z policjantów wyskoczył z radiowozu, pożyczył rower z przypadkowej posesji i dogonił mężczyznę.

Mieszkańcy wsi musieli być zaskoczeni niecodziennymi scenami

Widok musiał być niesamowity - funkcjonariusz na seledynowej damce z koszykiem, który goni za, jak się potem okazało, pijanym motocyklistą.

Po zatrzymaniu okazało się, że jazda 23-letni mieszkaniec gminy Susz, poza niezatrzymaniem się do kontroli, miał na sumieniu również jazdę bez prawa jazdy i pół promila alkoholu w organizmie.

Mężczyźnie za zignorowanie sygnałów do zatrzymania pojazdu i ucieczkę przed kontrolą policyjną, grozi do 5 lat więzienia.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: interia.pl