ZDrogi.pl > Wideo > Policjanci z Bydgoszczy ukarali ośmiu kierowców. Wszystko dzięki dronowi - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:05

Policjanci z Bydgoszczy ukarali ośmiu kierowców. Wszystko dzięki dronowi - Wideo

Policjanci obserwowali drogę z policyjnego drona. Ukarano ośmiu kierowców
Materiały Policyjne

Policjanci z bydgoskiej drogówki pochwalili się w sieci sporym sukcesem, którym było ukaranie ośmiu kierowców, którzy popełnili wykroczenia drogowe. Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie sposób, w jaki „wpadli".

Policjanci z Bydgoszczy obserwowali ruch na ulicy Kujawskiej za pomocą nowoczesnego drona. Kierowcy, nieświadomi obecności elektronicznego oka nad głowami, popełniali wykroczenia... a chwilę później byli proszeni o zjazd na pobocze przez policjanta z „lizakiem".

Do akcji doszło 4 listopada na ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Jak widzimy na załączonym filmie, nie wszyscy kierowcy wiedzą, że nie wolno wyprzedzać pojazdów na przejściu dla pieszych, bezpośrednio przed nim, ani też pojazdu, który zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszym.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Obserwacja drogi za pomocą drona to bardzo skuteczna broń w walce z piratami

W trakcie działań mundurowi ukarali ośmiu kierowców, którzy nie stosowali się do znajdującego się oznakowania i obowiązujących przepisów, wyprzedzając inne pojazdy w niedozwolonym miejscu. Czterech z nich policjanci ukarali mandatem karnym, a trzech pouczyli. W stosunku do jednego kierowcy sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci „drogówki” zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane - jak widać, są one bardzo skuteczne.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: bydgoszcz.policja.gov.pl