Policja kontroluje
Źródło: Policja.pl

Kierowco, miej się na baczności. Od dziś masowa akcja policji. Posypią się mandaty

Piotr DutkaPiotr Dutka
28 Sierpnia 2020

Policja zaczyna masową akcję, mająca na celu bezpieczny powrót ludzi z wakacji. Od 28 sierpnia do niedzieli 30 sierpnia potrwają kontrole kierowców na polskich drogach pod hasłem „Bezpieczne powroty z wakacji". Kierowcy będą musieli uważać, ponieważ posypią się mandaty.

Policja masowo wyjedzie na polskie drogi. Kierowco musisz być bardzo czujny. Posypią się liczne mandaty.

Najważniejszym celem akcji jest kontrola prędkości. Liczne oddziały policji otrzymały zlecenie prowadzenia kaskadowych kontroli prędkości. Chodzi o ustawienie jednego patrolu z miernikiem prędkości, a drugiego kilkaset metrów dalej. W ten sposób istnieje możliwość wyłapywania ekstremalnych przypadków.

Na polskie drogi wyjadą również nieoznakowane radiowozy. Oczywiście do akcji wkroczy również grupa SPEED. Będzie to bardzo ważny test dla nowych aut tej jednostki, tj. Skody Superb, która niedawno zasiliła flotę policyjną.

Wideo - Kolejny efektowny przelot przez rondo. Koszmarny wypadek zakończony bolesnym lądowaniemWideo - Kolejny efektowny przelot przez rondo. Koszmarny wypadek zakończony bolesnym lądowaniemCzytaj dalej

Działania policji będą mieć charakter prewencyjny. Jest to odpowiedni sposób, aby uświadomić kierowców, by bezpiecznie powrócili po urlopie do swoich domów.

Mundurowi będą również kontrolować właściwy transport dzieci w urządzeniach, które są do tego dostosowane. Brak fotelika będzie kosztować kierowców 150 złotych oraz 6 punktów karnych. Warto podkreślić, że jeżeli w samochodzie będą przebywać osoby, które nie mieszkają wspólnie i nie mają założonych maseczek, to również zostaną ukarane.

Zobacz także:

1. Anna Mucha nie wstydzi się niczego. Na środku plaży, przy wszystkich

2. Justyna Żyła chce wrócić do Piotra? Dała nieprawdopodobną wskazówkę, nie przestała go kochać? (FOTO)

3. Tragiczny wypadek drogowy. Zginęli ojciec i jego dwóch synów

4. Zamiast do Francji, ciężarówka zawiozła imigrantów w okolice Białej Podlaskiej

6. Żywność może przyspieszyć proces starzenia się? Tak, to prawda [lista produktów]

Następny artykuł