ZDrogi.pl

YouTube: FRUSTRACJE DROGOWE

Pieszy przeszedł w poprzek A4.. Na nagraniu widać, że niewiele brakowało do tragedii - Wideo

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać bardzo niebezpieczne zachowanie pewnego emeryta, który za nic miał bezpieczeństwo swoje i kierowców. Mężczyzna postanowił niespiesznym krokiem przejść przez wyjątkowo ruchliwą autostradę A4.

Jak każdy kierowca wie (lub wiedzieć powinien) - piesi, rowerzyści, motorowerzyści i pojazdy wolnobieżne mają kategoryczny zakaz poruszania się po drogach szybkiego ruchu. Na wszelki wypadek przed wjazdem na autostrady stawiane są znaki, które jeszcze raz nam o tej zasadzie przypominają.

Jeśli na drodze szybkiego ruchu znajdzie się pieszy, to sytuacja staje się skrajnie niebezpieczna. Przy prędkościach wyraźnie przekraczających 100 km/h, nie pozostaje wiele czasu na ewentualną reakcję. W dodatku mało kto spodziewa się obecności pieszego na autostradzie. Te dwa czynniki to przepis na niemal gwarantowaną tragedię.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Mężczyzna prosił się o tragedię

Kompletnie zignorował to mężczyzna, którego nieodpowiedzialne zachowanie uchwyciły kamery monitoringu na wiadukcie na ul. Wita Stwosza w Katowicach. Na nagraniu widzimy mężczyznę, który niespiesznym krokiem przechodzi przez autostradę A4, nie przejmując się pędzącymi samochodami.

Na materiale widać, że niewiele brakowało, a mężczyzna zostałby potrącony... i to nie raz. Szczęśliwie udało mu się przejść przez wszystkie pasy i nikomu nic się nie stało.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wideo

Kierowca Bolta wyrzucił niewidomą z samochodu. Nie chciał podróżować z psem
Czytaj więcej >

Wideo

Kurier nie zauważył pociągu. Niewiele zostało z jego auta
Czytaj więcej >

Wideo

Kierowca audi w porę zauważył pędzące za nim auto. Uciekł w ostatniej chwili
Czytaj więcej >

Wideo

W ułamku sekundy wylądowała na jezdni. Skuterzystka miała ogromnego pecha
Czytaj więcej >

Wideo

Policjanci z Bydgoszczy ukarali ośmiu kierowców. Wszystko dzięki dronowi - Wideo
Czytaj więcej >

Wideo

O mały włos od tragedii. Kierowca Audi niemal potrącił dziewczynkę - Wideo
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]