ZDrogi.pl > Na drogach > Pieszy był o włos od śmierci. Kierowca uratował mu życie - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:00

Pieszy był o włos od śmierci. Kierowca uratował mu życie - Wideo

Kierowca ostrzegł pieszego przed niebezpieczeństwem.
YouTube: Droga tV

O tym, że na przejściu dla pieszych należy uważać, wiadomo nie od dziś. Niestety wciąż zdarzają się piesi, którzy o tym zapominają. Swoje „do pieca” dołożyły również przepisy, które weszły w życie w tym roku.

O tym, jak niebezpiecznie może być na pasach, przekonał się bohater dzisiejszego nagrania. Całe zajście zostało zarejestrowane wideo rejestratorem zainstalowanym w jednym z przejeżdżających obok aut.

Mrożący krew w żyłach film opublikowano na YouTube. Pieszy może mówić o wielkim szczęściu, ponieważ gdyby nie autor nagrania, mężczyzna mógłby nawet zginąć pod kołami jednego z rozpędzonych samochodów.

Na nagraniu widzimy, że autor zatrzymał się na lewym pasie dwupasmowej drogi w miejscu, gdzie był jeszcze jeden pas do skrętu na stację benzynową. Pieszy czekał na wysepce, aby przejść przez jezdnię. Gdy zobaczył, że autor się zatrzymuje, skorzystał z możliwości i wszedł na pasy.

Kierowca prawdopodobnie uratował życie pieszego

Nagle kierowca zaczął trąbić. Wszystko dlatego, że zauważył w lusterkach, że inni kierowcy nie mieli zamiaru się zatrzymać. Zaskoczony pieszy stanął, a chwilę później prawym pasem przejechały cztery rozpędzone auta. Gdyby nie ostrzeżenie, któryś z nich mógłby uderzyć w przechodnia.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl