ZDrogi.pl

YouTube: Droga tV

Pieszy był o włos od śmierci. Kierowca uratował mu życie - Wideo

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

O tym, że na przejściu dla pieszych należy uważać, wiadomo nie od dziś. Niestety wciąż zdarzają się piesi, którzy o tym zapominają. Swoje „do pieca” dołożyły również przepisy, które weszły w życie w tym roku.

O tym, jak niebezpiecznie może być na pasach, przekonał się bohater dzisiejszego nagrania. Całe zajście zostało zarejestrowane wideo rejestratorem zainstalowanym w jednym z przejeżdżających obok aut.

Mrożący krew w żyłach film opublikowano na YouTube. Pieszy może mówić o wielkim szczęściu, ponieważ gdyby nie autor nagrania, mężczyzna mógłby nawet zginąć pod kołami jednego z rozpędzonych samochodów.

Na nagraniu widzimy, że autor zatrzymał się na lewym pasie dwupasmowej drogi w miejscu, gdzie był jeszcze jeden pas do skrętu na stację benzynową. Pieszy czekał na wysepce, aby przejść przez jezdnię. Gdy zobaczył, że autor się zatrzymuje, skorzystał z możliwości i wszedł na pasy.

Kierowca prawdopodobnie uratował życie pieszego

Nagle kierowca zaczął trąbić. Wszystko dlatego, że zauważył w lusterkach, że inni kierowcy nie mieli zamiaru się zatrzymać. Zaskoczony pieszy stanął, a chwilę później prawym pasem przejechały cztery rozpędzone auta. Gdyby nie ostrzeżenie, któryś z nich mógłby uderzyć w przechodnia .

Nagranie udostępniamy poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Na drogach

Pędził BMW ponad 150 km/h. Chwilę później samochód odjechał na lawecie, a on stracił prawko
Czytaj więcej >

Na drogach

Na prostej drodze wpadł w poślizg Ferrari. Rozbił auto za milion złotych - Wideo
Czytaj więcej >

Na drogach

Osobówka była ciągnięta pod naczepą TIR-a. 19-latka miała sporego pecha
Czytaj więcej >

Na drogach

Samochody za niemal 5 milionów zostały zmiażdżone przez koparkę - Wideo
Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na S8. Policja zatrzymała sprawców. Mężczyźni byli nietrzeźwi
Czytaj więcej >

Na drogach

Poznaliśmy przyczynę śmierci 19-latki. Prokuratura podała wyniki sekcji.
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]