Źródło: zdrogi.pl materiały własne

Pędził Passatem ponad 170 km/h. Tak surowej kary się nie spodziewał

Piotr DutkaPiotr Dutka
14 Stycznia 2021

Kierowca osobowego Passata przeszedł samego siebie. W ubiegłoroczne wakacje złamał sporą ilość przepisów drogowych, za co zapłacił bardzo wysoką cenę. Chwila brawurowej oraz szybkiej jazdy zakończyła się mandatem w wysokości 5000 złotych.

Passatem gnał aż 170 km/h przy ograniczeniu do 70. 28-letni mężczyzna został bardzo surowo ukarany.

Niestety, ale plaga piratów drogowych, którzy występują na polskich drogach to bardzo poważny problem. Pomimo apeli policji, akcji mających na celu ukrócenie tych procederów, nadal występują oni na publicznych drogach.

Nie od dziś wiadomo, że mandaty w naszym kraju nie są zbyt wysokie. Maksymalna kwota, którą możemy zostać ukarani, wynosi 500 złotych. W 1997 roku, kiedy regulowano kwestię taryfikatora, taka kwota była naprawdę odstraszająca. Dziś po strachu nie ma żadnego śladu i polscy kierowcy łamią przepisy na potęgę.

Idealnym przykładem może sytuacja związana z pewnym piratem z Gorzowa Wielkopolskiego. Jego występki tyły tak poważne, że policja nie zdecydowała się na ukaranie mandatem w wysokości 500 złotych.

Pirat w Passacie

fot. Lubuska Policja

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu, który miał orzec o winie, a także ukarać kierowcę, adekwatnie do popełnionego wykroczenia.

Krowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoKrowa wypadła z busa. Kierowca pojechał dalej - WideoCzytaj dalej

Kierowca Passata został surowo ukarany. Grzywna w wysokości 5000 złotych skutecznie ukróci brawurowe zachowanie za kółkiem.

Mężczyzna został zatrzymany przez gorzowski odział Grupy SPEED. Na drodze wojewódzkiej nr 132, stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Jechał o 101 km/h za szybko, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Do pokaźnej listy przewinień, można dopisać jeszcze wyprzedzanie innych pojazdów na przejściu dla pieszych.

Finalnie sprawa 28-latka trafiła do sądu. Dowody jego winy oraz fakt poważnej szkodliwości jego zachowania, pogrążyły młodego kierowcę. Sąd nie miał żadnej litości i wymierzył kierowcy maksymalną karę, czyli grzywnę w wysokości 5 tys. zł.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł