ZDrogi.pl > Aktualności > Od dzisiaj wyższe mandaty. Rusza nowy system opłat na autostradach
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:03

Od dzisiaj wyższe mandaty. Rusza nowy system opłat na autostradach

Stołeczna policja zdradzi, gdzie przeprowadzane będą kontrole
Policja.pl

Jak niedawno zapowiadaliśmy, od dzisiaj (1 października) e-TOLL staje się jedynym systemem opłat za przejazd autostradami. Wraz z zakończeniem działania viaTOLL wprowadzone zostają także wyższe kary i mandaty.

Teraz zapłacimy od 500 do 1500 zł. Policja uzbrojona jest także w 102 nowych radiowozów do kontroli prędkości.

Przypominamy, że system e-TOLL dotyczy nie tylko ciężarówek czy autobusów, ale także samochodów osobowych. Jak informuje portal biznesinfo.pl, w kontrolowaniu kierowców policjantom pomóc mają 102 nowe radiowozy wyposażone w kamery do odczytywania tablic rejestracyjnych.

Dużą pomocą będą też urządzenia na bramownicach i Miejscach Poboru Opłat nad autostradami A2 i A4.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Mandaty za brak rejestracji

Jeżeli podróżujemy samochodem osobowym bez aktualnej opłaty, to możemy zostać ukarani mandatem w wysokości 500 zł, który musimy opłacić w ciągu 14 dni. Jeśli się pospieszymy i uregulujemy go w ciągu tygodnia, to zapłacimy jedynie 400 zł. Kary można uniknąć, jeśli zapłacimy za przejazd w ciągu 3 dni od przejazdu.

Mandat w wysokości 500 zł otrzymamy również za takie przewinienia jak przejazd z niewidocznymi tablicami rejestracyjnymi i przejazd pasem dedykowanym bez upoważnienia. Kierowcy samochodów dostawczych w tej samej sytuacji zapłacą do 1500 zł.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: biznesinfo.pl