ZDrogi.pl > Aktualności > Nowy znak na polskich drogach. Jeśli go przeoczysz, może się to skończyć fatalnie
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:03

Nowy znak na polskich drogach. Jeśli go przeoczysz, może się to skończyć fatalnie

Nowy znak na polskich drogach. Zauważysz go, zawróć!
zDrogi.pl

Już wkrótce na niektórych autostradach i drogach ekspresowych spotkacie nowy znak, który powstał po to, aby poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Ma on informować nas o tym, że właśnie stwarzamy zagrożenie w ruchu drogowym. Jeśli go zobaczysz, natychmiast zawróć.

Raptem kilka dni temu pisaliśmy o 85-letniej kierującej fordem, która pokonała ponad 20 kilometrów pod prąd na trasie S5. Niewiele później opisywaliśmy sytuację, w której kierowca ciągnika również jechał w złym kierunku obwodnicą Inowrocławia.

Takie sytuacje są śmiertelnie niebezpieczne - dlatego GDDKiA wpadło na pomysł, aby stworzyć nowy znak, który ma takim zdarzeniom zapobiegać. Nowy znak przedstawiający czarną dłoń będzie stanowić ostrzeżenie dla tych, którzy jadą w złym kierunku. Jeśli go zobaczysz, zawróć.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Nowy znak na polskich drogach

Tablica z czarną dłonią i napisami „STOP” oraz „Zły kierunek” jest duża i jaskrawa - w związku z tym trudno ją przegapić. GDDKiA ma nadzieję, że przynajmniej część „zagubionych” kierowców dzięki niej zrozumie swój błąd i zaprzestanie jazdy pod prąd.

Podobne znaki stosowane są m.in. na Słowacji czy w Niemczech. U nas zaczęły się pojawiać już na początku lipca i sukcesywnie ich przybywa.

>

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: autokult.pl

Powiązane