ZDrogi.pl > Na drogach > Nietypowy transport skradzionego skutera. Nawet policjanci byli zaskoczeni
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Nietypowy transport skradzionego skutera. Nawet policjanci byli zaskoczeni

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Świadkami niestandardowej sytuacji byli funkcjonariusze gdańskiej policji, którzy zatrzymali dwóch złodziei, transportujących swój łup w nietypowy sposób. Za zuchwałą kradzież grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Niezwykle nietypowy incydent miał miejsce w środowy wieczór 8 grudnia na terenie Gdańska. Na ulicy Wallenroda, policyjni wywiadowcy podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn, którzy na taczce wieźli skuter.

Tłumaczyli oni funkcjonariuszom, że pojazd znajdujący się na taczkach został przeznaczony do zezłomowania. Dodali również, że otrzymali go od przypadkowego przechodnia.

Wersja zdarzeń przedstawiona przez 52-latka oraz jego 44-letniego kompana pozostawiała wiele do życzenia. Mundurowi nie uwierzyli w ich zapewnienia, dlatego szybko postanowili działać szybko i zdecydowanie.

Ustalili dane właściciela skutera i zadzwonili do niego. Jak się okazało, właścicielem jednośladu był mieszkaniec Gdańska. W rozmowie z policją oświadczył, że zaparkował pojazd przy centrum handlowym we Wrzeszczu i nikomu nie użyczał skutera, a tym bardziej nie pozwalał go zezłomować. 

Skradziona maszyna szybko wróciła do prawowitego właściciela, a dwóch złodziei zostało zatrzymanych i przewiezionych do policyjnego aresztu.

Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży skutera. Grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: KMP Gdańsk