ZDrogi.pl > Na drogach > Nietypowy patrol policji. Kierowca wykazał się skrajnym lenistwem
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Nietypowy patrol policji. Kierowca wykazał się skrajnym lenistwem

Andrzej Iwanczuk
EAST NEWS / Andrzej Iwanczuk

Świadkami nietypowej kontroli drogowej byli funkcjonariusze z Nysy. Zatrzymali kierującego toyotą z bardzo nietypowego powodu. Zmotoryzowany wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością.

Do niestandardowego incydentu doszło kilka dni temu na trasie Makowice- Skoroszyce (woj. opolskie). Funkcjonariusze policji z Nysy zatrzymali do kontroli drogowej samochód, który zwrócił ich uwagę.

Za kierownicą siedział 26-letni kierowca, który może być uznany za prawdziwego lenia.

Młody zmotoryzowany zeskrobał jedynie mały fragment przedniej szyby, po czym ruszył w drogę. Nie trzeba przekonywać, że takie zachowanie było skrajnie nieodpowiedzialne. Ograniczona widoczność mogła przyczynić się do tragedii.

Policjanci nie mieli dla niego litości i ukarali 26-latka wysokim mandatem.

Kierowca otrzymał dodatkową karę.

Dodatkowo musiał on odśnieżyć cały pojazd w obecności policjantów. Wszystko po to, by mógł kontynuować dalszą jazdę.

Obowiązek odśnieżenia samochodu spoczywa na kierowcy zarówno samochodu osobowego jak i ciężarowego. Prowadząc samochód, zawsze musimy mieć zapewnioną dostateczną widoczność. Niestety wielu kierowców o tym zapomina i ogranicza się wyłącznie do usunięcia śniegu z przedniej szyby, a to zdecydowanie za mało - przekazała w komunikacie policja.

>

Warto podkreślić, że zmotoryzowani, którzy nie stosują się do tego obowiązku muszą się liczyć z surowym mandatem w wysokości 500 złotych.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Policja Opolska

Powiązane