ZDrogi.pl > Na drogach > Nietrzeźwy motorowerzysta uderzył w krawężnik. Miał aż 3,5 promila
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:07

Nietrzeźwy motorowerzysta uderzył w krawężnik. Miał aż 3,5 promila

KMP w Kamieniu Pomorskim
KMP w Kamieniu Pomorskim

Nietrzeźwy motorowerzysta szalał na publicznej drodze, narażając innych uczestników ruchu. Finalnie zakończył swoją jazdę, uderzając w krawężnik. Gdy policjanci spojrzeli na wynik alkomatu dosłownie zaniemówili.

Pijani zmotoryzowani to palący problem publicznych tras. Niestety, ale ich skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie jest główną przyczyną fatalnych zdarzeń drogowych.

W dobitny sposób może o tym świadczyć poniższy incydent, do którego doszło na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło w środę 8 grudnia w Kamieniu Pomorskim. Tuż przed godziną 14.00 miejscowe służby otrzymały zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierującego.

Z zeznań osoby zgłaszającej wynikało, że mężczyzna poruszający się skuterem uderzył w krawężnik. To właśnie wtedy do akcji wkroczył świadek zdarzenia, który uniemożliwił pijanemu mężczyźnie dalszą jazdę.

>

 Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze. Mężczyzna miał problemy z podniesieniem się z chodnika, czuć było od niego mocną woń alkoholu.

W wynik zdarzenia nie odniósł żadnych poważniejszych obrażeń.

Badania alkomatem wyjawiło wstrząsającą prawdę. Skuterzysta był kompletnie pijany. 47-letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego miał blisko 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zatrzymany przez policjantów nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: KMP Kamień Pomorski

Powiązane