ZDrogi.pl
Lubuska Policja

Lubuska Policja

Nietrzeźwy kierowca chciał potrącić policjanta. Lista jego wykroczeń jest jednak znacznie dłuższa

29 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Pewien kierowca seata przekroczył wszelkie granice. Kumulacja jego przewinień zszokowała nawet interweniujących policjantów. Przez swoje nieodpowiedzialne, a w zasadzie głupie zachowanie, najbliższe lata spędzi w zakładzie karnym.

Poniedziałkowy wieczór 26 kwietnia, był dla funkcjonariuszy z nowosolskiej komendy bardzo pracowity. Otrzymali oni nietypowe zgłoszenie o włamaniu, do którego miało dojść na terenie jednej z miejscowości w powiecie nowosolskim.

Gdy mundurowi zjawili się pod wskazanym adresem zauważyli, że pewien mężczyzna wybiega z posesji, wsiada do swojego auta i decyduje się na szybką ucieczkę. Funkcjonariuszom nie pozostało nic innego, jak tylko wkroczyć do akcji.

Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, by zatrzymać go do kontroli drogowej, jednak pojazd zaczął się kierować w stronę okolicznego lasu.

Wypadek Singapur

Z wielką siłą wbił się w osobówkę. Motocykliści zanotowali bolesne lądowanie - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Szutrowa nawierzchnia była nierówna, co stworzyło okazję do zatrzymania podejrzanego. Sytuację wykorzystał jeden z mundurowych, który opuścił radiowóz, podbiegł do osobowego seata i chciał zatrzymać pojazd, próbując otworzyć drzwi.

Ze względu na to, że były one zamknięte, policjant zdecydował się na uderzenie w szybę służbową pałką. Podejrzany mężczyzna zupełnie nie reagował na wydane mu polecenia do zatrzymania się, przyspieszał i wciąż kontynuował swoja ucieczkę, próbując nawet potrącić policjanta, który w ostatniej chwili zdołał odskoczyć w bok.

Ostatecznie funkcjonariuszowi dopisało szczęście i wybił szybę w pojeździe. Ostatecznie wraz z pomocą kolegi, obezwładnili uciekiniera. Od razu wyczuli od niego mocną woń alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Nie było jednak jedyne przewinienie kierowcy seata, Okazało się, że nie powinien on znajdować się za kółkiem, ponieważ nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Seat został odholowany na koszt właściciela.

Mężczyzna usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjanta, kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Teraz 28–latkowi za jego nieodpowiedzialne zachowanie grozi surowa kara o wysokości której zadecyduje sąd. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl
Podobne artykuły

Śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego

Na drogach

Tragiczny wypadek w Lubuskim. Ojciec zginął na oczach trójki dzieci

Czytaj więcej >
Kierowca jechał samoróbką nocą bez świateł. Był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów

Na drogach

Nocą bez świateł jechał „samoróbką” - miał 3,5 promila​

Czytaj więcej >
KMP Ostrołęka

Na drogach

Osobówka wbiła się w bariery ochronne. Młody kierowca zginął w strasznych okolicznościach

Czytaj więcej >
Alkomat policyjny. Materiały Policyjne

Na drogach

Kościan. 18-latek jeszcze nie odebrał prawa jazdy, a już je stracił

Czytaj więcej >
16-latek rozbił toyotę rodziców. Materiały Policyjne

Na drogach

16-latek zabrał auto rodzicom. Jazdę zakończył na słupie

Czytaj więcej >
Kierowca ścigał się z motocyklistami, gdy jego partnerka zaciągnęła ręczny. Doszło do groźnego wypadku.

Na drogach

Kierowca ścigał się z motocyklistami, gdy jego partnerka zaciągnęła ręczny - Wideo

Czytaj więcej >